У ПАРЄ відмовилися реєструвати правку що Путін терорист
Фото: PACE/Facebook

Секретаріат Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відмовив українському нардепу Олександру Мережку та ще трьом співавторам зареєструвати правку, що покладає на російського диктатора Володимира Путіна провину за численні акти терору проти цивільного населення.

Про це повідомив сам Мережко в коментарі “ЄП” у Страсбурзі, надавши підтверджувальні документи.

За його словами, інцидент стався під час роботи над резолюцією “Зобов’язання Європи щодо справедливого та сталого миру в Україні”, яку ПАРЄ розглядатиме 30 січня. Напередодні в асамблеї реєстрували пропозиції до цього документа.

“Мережко у співавторстві з іншими депутатами ПАРЄ (п’ятьма представниками України, включно з главою делегації ВР, а також шведом Маркусом Віхелем) запропонував правку, у разі ухвалення якої асамблея б “визнала, що Володимир Путін є терористом, під керівництвом якого були вчинені численні акти терору проти цивільного населення”. Однак після публікації усіх пропозицій парламентарів правки Мережка серед них не виявилося”, – пише видання.

Читайте також: ПАРЄ визнала, що режим Путіна сповідує ідеологію розпалення війни, а РПЦ йому в цьому допомагає

У секретаріаті ПАРЄ письмово повідомили Мережку, що “позначення глави держави як терориста рівносильне використанню образливих і нецензурних термінів, і є недоречними в офіційному документі Асамблеї”.

“Секретаріат посилається на те, що правки не можуть містити персональних образ. Але вибачте, для кожного юриста-міжнародника зрозуміло, що “терорист” – це правовий, юридичний термін. Тим більше, що Асамблея вже визнавала Росію терористичним режимом!” – пояснив депутат.

Він зазначив, що це не справа секретаріату – вирішувати, що для кого є образливим.

“Є депутати ПАРЄ, які можуть відхилити мою поправку. Так працює демократичний процес. А те, що сталося зараз – це акт політичної цензури”, – вважає Мережко.

Читайте також: У ПАРЄ проведуть термінові дебати щодо мирних переговорів по війні в Україні

Нагадаємо, що у 2023 році Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка визнає президента Росії Володимира Путіна диктатором, а його режим – диктатурою. 

Подібні

У Сирії заявили, що хочуть отримати від РФ компенсацію, щоб “усунути минулі помилки”

У заяві не вказано, про яку форму компенсації йдеться

Музей ретро-автомобілів на Київщині постраждав під час атаки російських “шахедів”

Дев’ять експонатів знищено, ще близько 30 – пошкоджені

Голова Євроради переконаний, що ЄС погодяться витрачати на оборону понад 2% ВВП

Глава Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що члени ЄС погодяться витрачати на…

Український бізнес просить уряд продовжити чинні бронювання працівників на 2 місяці

Бізнес закликає український уряд змістити термін оновлення критичності до 30 квітня. Також…