Вчора, 21 січня, наглядова рада Агенції оборонних закупівель повідомила, що продовжила контракт з керівницею Мариною Безруковою. Сьогодні прийшло непогодження від МО.
Про це повідомила журналістка Тетяна Ніколаєнко. Офіційних коментарів від Міноборони ще не було.
Ніколаєнко нагадала, що “вже місяць іде боротьба за статути наглядових (рад), в контексті так хто ж має ухвалити остаточне рішення”.
Вона пояснила нюанси:
- Пункт 6.2 статуту визначає виключні компетенції Наглядової ради. Вона ними скористалась.
- Щодо конкретного рішення, МОУ інформували в порядку конструктивної взаємодії. У МОУ ніхто не запитував погодження – бо це суперечить закону в тому формулюванні, яке використано.
“З невідомих причин, МОУ цим листом перевищує свої законні повноваження і вимагає перерозподіл собі частини виключних компетенцій Наглядової. Історія, де Міністр проти Наглядової – це максимально не корисна для міжнародного позиціонування України”, – вважає Ніколаєнко.
На її думку, якщо Міноборони “мало обгрунтовані претензії до Безрукової, їх давно слід було озвучити офіційно”.
Вона також нагадала і процитувала слова юриста Міноборони на антикорупційному комітеті: “Питання призначення і звільнення директора агенції лишається у виключній компетенції наглядової ради. Так сформульовано у чинній редакції статуту. Додався пункт, що міністерство погоджує ці рішення, до того як наглядова їх прийме. Ідея була виключно в тому, що міністерство долучить свої сили і засоби для того, щоб перевірити відповідних кандидатів, допомогти й убезпечити ситуацію, коли керівником стане людина, яку не до кінця перевірили. І не вважаємо це погодження втручанням в компетенцію наглядової ради”, – вказав юрист Міноборони.
Нагадаємо, Наглядова рада Агенції оборонних закупівель (АОЗ) повідомила, що 21 січня ухвалила рішення про подовження контракту з чинною директоркою Мариною Безруковою.
Міністерство оборони в грудні 2024 року вирішило змінити статути своїх закупівельних агенцій — Держоператора тилу (ДОТ) й Агенції оборонних закупівель (АОЗ), фактично дозволивши собі звільняти/призначати керівника в обхід Наглядової ради. На думку членів Наглядової ради, ці зміни обмежують незалежність Наглядової ради, створюють передумови для втручання в її діяльність.