Народна депутатка Ірина Фріз заявила, що в Україні через інвалідність 42,5 тисяч посадовців державних органів отримують пенсію. Для зʼясування усіх обставин вона вже направила відповідне звернення.
Про це вона повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
“На основі численних звернень направила депутатський запит до Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України, щоб з’ясувати масштаби проблеми, пов’язаної з незаконним набуттям статусу осіб з інвалідністю посадовими особами державних органів. У запиті звернули увагу на факти незаконного отримання працівниками органів прокуратури статусу осіб з інвалідністю, а також нарахування таким особам пенсій за інвалідністю за фіктивними довідками, виданими МСЕК”, – розповіла вона.
За словами Фріз, наразі відомо, що аномально високий відсоток прокурорів Хмельниччини зі статусом осіб з інвалідністю. Зокрема, із 225 прокурорів області 61 вже мають цей статус.
“Згідно з даними журналістських розслідувань, значна частина рішень про встановлення інвалідності була ухвалена за участі керівництва місцевих МСЕК, яке підозрюється у корупційних діях. У відповіді від Пенсійного фонду України зазначено, що станом на жовтень цього року пенсійні виплати за інвалідністю отримують 42 тисячі 574 посадовці державних органів, зокрема 2 тисячі 600 осіб у Хмельницькій області. Чинним законодавством не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про встановлення інвалідності. Своєю чергою це створює додаткові труднощі для виявлення та запобігання порушенням. А також Пенсійний фонд не відслідковує і не зберігає в складі електронної пенсійної справи інформації про місце роботи одержувача пенсії”, – додала нардепка.
За її словами, ці дані свідчать про наявність значних корупційних ризиків у системі встановлення статусу осіб з інвалідністю. Особливо серед численних недобросовісних державних службовців, а також про недостатній контроль за цим процесом з боку Пенсійного фонду України. А відсутність механізмів перевірки достовірності інформації у реєстрах застрахованих осіб та рішень МСЕК створює умови для зловживань і нераціонального використання коштів державного бюджету.
Нагадаємо, цьогоріч СБУ оголосила підозри 64 посадовцям МСЕК. А також скасовано понад чотири тисячі висновків про інвалідність.