Польща
Фото: Firtka

Україна зацікавлена в отриманні будинку генконсульства РФ у Познані, який незабаром звільняється через визнання Варшавою російських дипломатів “небажаними особами”.

Про готовність прийняти цей будинок і розмістити в ньому консульську установу України повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає Укрінформ.

“Україна зацікавлена в отриманні в користування приміщення колишнього російського генконсульства в Познані. Я вдячний польському колезі за цю пропозицію. Ми вже відправили офіційну ноту польській стороні з відповідним запитом і чекаємо на конкретні деталі”, – повідомив він.

Сибіга зазначив, що у Великопольському воєводстві перебуває чимало громадян України, тому в МЗС розглядають Познань “як одну з можливих локацій для розширення консульської присутності в Польщі”.

Що передувало

Нещодавно глава МЗС Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з жителями населеного пункту Рокетниця Великопольського воєводства заявив, що якщо Україна звернеться із запитом про використання нерухомості, яка звільниться після росіян, для відкриття власної консульської установи у цьому місті, то “Варшава поставиться до цього з найбільшою симпатією”.

Термін дії договору оренди цієї нерухомості закінчується наприкінці листопада. До цього часу представники РФ мають її повністю залишити.

Польща відкликала згоду на функціонування генконсульства Росії у Познані через участь у підготовці диверсій як у Польщі, так і країнах Європи. Російський персонал генконсульства у Познані визнано небажаними особами в РП. Російська сторона заявила, що відповість Варшаві на цей крок, однак жодних рішень поки що не було прийнято.

У Польщі на сьогодні функціонує п’ять державних консульських установ України: генконсульства в Любліні, Кракові та Вроцлаві, консульство у Гданську і консульський відділ у Варшаві. Крім того, Україна має дев’ять почесних консульств.

За офіційними даними, наразі у Польщі живуть близько трьох мільйонів громадян України, з яких майже мільйон – прибули після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте також: Україна та Польща досягли згоди у питанні ексгумації жертв Волинської трагедії: деталі домовленості

Подібні

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

Попри виснаження запасів: Трамп запевняє, що США продовжують надавати Україні зброю

“Байден спустошив всю країну, але ми надаємо зброю”

Російський обстріл 4 липня: у Києві кількість загиблих людей зросла до двох

Також наразі відомо про 31 травмовану людину

Сирський повідомив про збільшення терміну загальної військової підготовки: що відомо

Дві додаткові доби військові навчатимуться протидіяти ударним дронам