Російські окупанти відновили наступальні дії останніми днями на межі Донецької та Запорізької областей і досягли деяких тактичних успіхів. Проте наразі це не виглядає частиною масштабних оперативних наступальних зусиль.
Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
“Ця активність поки що не виглядає як частина більш масштабних оперативних наступальних зусиль на підтримку ширшої російської наступальної операції в західній частині Донецької області. Ці тактичні успіхи не є результатом раптового чи несподіваного прориву російських військ”, – йдеться у звіті.
На початку жовтня російські війська активізувалися на ділянці фронту на заході Запорізької області поблизу Кам’янського (на південь від Степногірська), але ця активність донині “була обмеженою і призвела лише до незначних тактичних здобутків”.
“Разом з тим, росіяни можуть знову активізуватися на менш активних ділянках фронту на півдні України, щоб відвернути увагу України від пріоритетних наступальних операцій Росії в Донецькій області, а також для того, щоб зафіксувати українські війська вздовж фронту на півдні України і не допустити передислокацію українських військ на Донеччину”, – кажуть аналітики.
Читайте також: Втрата Вугледару – результат обмеження на далекобійні удари західною зброєю для України, – Associated Press
Наразі аналітики ISW не мають повідомлень щодо помітно масштабних наступальних операцій на кордоні Донецької та Запорізької областей або про накопичення живої сили і матеріальних засобів.
“Російські війська, навпаки, передислокували сили, які раніше перебували в прикордонній зоні Донецької і Запорізької областей та в інших місцях на півдні України, щоб відповісти на українське вторгнення в Курську”, – йдеться у дописі.
Як повідомляють у DeepState, у ніч проти 14 жовтня росіяни просунулися біля Калинівки, Часового Яру, Григорівки, Вугледара, Ольгівки і Крем’яного (Курської обл. РФ), в Цукуриному та Золотій Ниві.
Читайте також: В ОБСЄ розповіли про російську тактику “гарматного м’яса”: на кожні 2,5 метри просування припадає один мертвий окупант