РФ постачає до Бразилії мінеральні добрива для аграрного бізнесу та дешевий дизель. Ймовірно саме цим російський диктатор Володимир Путін і “підкупив” бразильських політиків.
Про це посол України в Бразилії Андрій Мельник розповів в інтервʼю виданню “Главком”.
Згідно з нещодавно проведеними соціологічними опитуваннями членів Конгресу Бразилії, понад 50% з них критично ставляться до теперішньої позиції бразильського уряду щодо війни РФ проти України. Проте, за його словами, коли він зустрічається з депутатами, то багато хто з них, незалежно від фракцій, говорять, що повністю на боці України.
“З іншого боку, коли ти починаєш цю тему активно порушувати, то майже автоматично спрацьовує чинник, який багато років до цього діяв у Німеччині стосовно російських енергоносіїв. Ми, мовляв, настільки залежні від Росії, що не можемо собі дозволити ризикувати припиненням постачання газу й нафти. Інакше наша економіка загнеться. Утім, як бачимо, жодного апокаліпсиса у ФРН так і не сталося”, – зазначи Мельник.
Посол наголосив, що подібна риторика може бути сьогодні й у Бразилії. Причому вона майже не залежить від партійної приналежності. За його словами, це непрямо говорять про те, що аграрний бізнес, який є хребтом економіки, потребує міндобрив. А Росія є одним із головних їх постачальників.
Так само, за словами Мельника, обґрунтовується й різке зростання, починаючи з 2022 року, закупівель дешевого російського дизеля. Завдяки цьому, начебто, вдається втримувати ціни на продукцію сільськогосподарських виробників.
Дипломат наголосив, що коли він зустрічається з депутатами, то багато хто з них підтримують Україну. Водночас інша частина воліє просто навіть не згадувати про війну та вдає, що її немає.
“Адже, коли ти визнаєш, що йде війна, то треба визначатися із позицією і діяти. А оскільки в багатьох представників політичної еліти немає переконання, що це відповідатиме їхнім інтересам, то ми й досі маємо, що маємо”, – наголосив дипломат.
Мельник додав, що базовий бразильський інтерес – це забезпечення економічного процвітання. А це напряму залежить й від Росії, як їхнього важливого партнера, тому наражатися це на ризик вони не хочуть.
Нагадаємо, Бразилія активно просуває спільний з Китаєм так званий “мирний план” щодо України. Невдовзі його планують представити й країнам Глобального Півдня.