Дуда про Навроцького
Фото: Канцелярія президента Польщі

Президент Польщі заявив, що якщо хтось збирається заблокувати доступ України до ЄС, то тим самим вписується у політику Володимира Путіна. А також він наголосив, що не хоче створювати точки напруги між Варшавою та Києвом

Про це він розповів в інтерв’ю виданню.

“Я намагався діяти таким чином, щоб не створювати точок напруги між Варшавою і Києвом, наскільки це можливо. Це було нелегко, тому що між нами є складні теми. Але я також обговорював ці питання з президентом Зеленським, і найкращим прикладом цього була присутність президента в Луцьку, в річницю Волинської різанини”, – зазначив він.

За його словами, в інтересах України знайти порозуміння з Польщею з усіх складних питань, зокрема історичних. Він нагадав, що українці мають дуже багато проблем, пов’язаних з минулим Другої світової війни.

Також Дуда прокоментував заяву польського міністра оборони Владислава Косіняка-Камиша, який зазначив, що якщо питання Волинської трагедії не буде вирішене, то Україні не місце в ЄС. Дуда зазначив, що Путін напав на Україну, щоб якраз і зупинити її інтеграцію в Європейському Союзі.

“Якщо хтось говорить у зв’язку з цим, що він збирається заблокувати доступ України до Європейського Союзу, то тим самим вписується в політику Владіміра Путіна. Ну, я не знаю, чи це є наміром тих, хто зараз при владі. Я хотів би знати, що конкретно мають на увазі міністри, прем’єр-міністри та ті люди, які роблять такі заяви. Це складні питання, зокрема, для самих українців, які треба враховувати, які роками замовчувалися”, – додав він.

Як відомо, влітку міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Варшава не зможе погодитися на вступ України до ЄС доти, доки країни не завершать суперечки щодо подій стосовно Волинської трагедії в роки Другої світової війни. А нещодавно стало відомо,  що польське МЗС начебто планує використати євроінтеграційні прагнення України як інструмент тиску на Київ у найближчі місяці, зокрема в питаннях ексгумацій жертв Волинської трагедії.

Нагадаємо, торік Польща та Україна вирішили зблизити свої позиції в розумінні складних історичних питань і провели спільні заходи з вшанування жертв Волинської трагедії. Тоді він повідомив, що польська сторона вже може проводити пошуково-ексгумаційні роботи польських жертв в Україні. Адже ще декілька років тому це було неможливо.

Подібні

Україна вивчає можливість закупівлі зброї у США через європейських партнерів, – Politico

Кілька європейських урядів вивчають плани закупівлі зброї для передачі Україні

На фортифікації витратили майже мільярд доларів, а використовуються лише 2% споруд, — Бутусов

За його словами, в Україні немає єдиного центру, який відповідає за будівництво оборонних споруд

В окупованому Луганську під час вибуху загинув “ексмер” Пілавов

Також відомо, що постраждали ще троє людей

Родина ексначальника Херсонської МВА Мрочка придбала маєток за майже $500 тис. під Києвом, — ЗМІ

ЗМІ пишуть, що статки батьків Мрочка не дозволили б придбати навіть дві третини такого будинку