про завдання БРІКС
Фото: tvbrics.com

Ймовірно Туреччина подала заявку на вступ до БРІКС з цілої низки причин. Зокрема, через відмову у вступі в Європейський Союз.

Про це в коментарі виданню “РБК-Україна” розповіла магістерка зовнішньої політики, експертка з питань Східної Азії Наталія Бутирська.

“Тут є декілька аспектів. Перший, Туреччина давно, навіть десятиріччями хотіла вступити до ЄС, але ми бачимо, що європейські країни відмовляють їй. У неї існує певна образа щодо цього. Також країна, будучи членом НАТО, як ми бачимо, підтримує і міцні стосунки з Росією, і намагається вести свою власну зовнішню політику стосовно Близького Сходу. Щобільше, наприклад, Туреччина має дуже жорстку позицію відносно Ізраїлю, а Ізраїль – це все-таки партнер США”, – зазначила вона

За словами Бутирської, Туреччина веде свою власну гру, яка означає спробу вести зовнішню політику відповідно до своїх національних інтересів. Відповідно на сьогодні країні цікаві різні майданчики, особливо з огляду на те, що в світі багато малих і середніх держав ратують за багатополярність. Також багато з них вважає, що Захід втрачає свою силу, з одного боку свій потенціал, і з’являються нові полюси впливу, серед яких Китай.

“Ми з вами почули останній рік активізацію навколо BRICS, але ж ця організація з’явилася ще в 2000-х роках фактично. До її складу ходили чотири держави – Росія, Бразилія, Індія та Китай. Згодом ще додалася Південноафриканська республіка. І західні економісти якраз розробили цей майданчик, розраховуючи, що саме ці держави стануть двигуном глобальної економіки. Але економіки цих країн рухалися різними напрямками, не всі стали такими важливими на глобальному рівні. Це був такий майданчик більше для того, щоб ці країни між собою спілкувались і мали певний голос, аніж впливова організація на глобальному рівні”, – додала експертка.

В сучасному світі БРІКС трансформується під впливом Китаю. Ситуація міняється, особливо в контексті російської агресії проти України. Китай, який перебуває в протистоянні зі Сполученими Штатами Америки.

З одного боку, це економічна екосистема у вигляді БРІКС, бо все-таки це економічне об’єднання, де Китай намагається посилити власні фінансові інституції. Вона переконана, що Пекін вважає, що будучи другою економікою світу, він недооцінений і недоотримує свій голос в фінансових інституціях, на які має вплив США. 

За словами Бутирської, Китай не ставить передумов до своїх країн-партнерів, з якими він має економічні зв’язки. До того ж БРІКС, як структура не ставить передумов до країн, які хочуть вступити, на відміну від Європейського Союзу, який має серйозний перелік умов і критеріїв, яким має відповідати та чи інша держава.

“Країни-члени БРІКС хочуть продовжувати торгівлю з РФ. Очевидно, що їм не хочеться підпадати під санкції європейських країн. В цьому випадку долар і євро стають певним чином небезпечними валютами. І Росія уже не тільки пропонувала, вона вже інтегрувала торгівель з ними на двосторонній основі за допомогою національних валют. Але зараз мова йде про те, що Росія не без допомоги Китаю і в рамках майданчиків БРІКС, хотіла створити незалежну систему, де країни могли б торгувати без західного впливу”, – переконана вона.

Нагадаємо, Туреччина офіційно подала заявку на вступ до БРІКС, який об’єднує ринки, котрі розвиваються, оскільки прагне посилити свій глобальний вплив і налагодити нові зв’язки. Навіть попри те, що членом так званого угрупування є й Росія.

Подібні

Поліція показала обличчя одного з чотирьох вбивць письменника Вакуленка: це військовий РФ з Луганська

Правоохоронці розкрили обличчя ще одного воєнного злочинця з псевдо “Академік”, який причетний…

Ердоган оголосив себе і Путіна найдосвіченішими лідерами світу

Він заявив. що їхні дії “є сигналом для Америки” і пообіцяв формування “нового світу” вже найближчим часом

Між Зеленським і Байденом “виникла напруга” через відмову України знизити мобілізаційний вік до 18 років, – The Telegraph

Цю суперечку називають однією з найгостріших між Києвом і Вашингтоном

Трамп публічно підтримав скандального кандидата Геґсета на посаду голови Пентагону: він буде фантастичним міністром оборони

Новини про відхилення кандидатури Геґсета Трамп назвав фейком