Україні та Росії не вистачає військових ресурсів для проведення масштабних наступальних операцій одна проти одної і це може свідчити про наближення сторін до патової ситуації.
Про це йдеться у звіті Пентагону, передає Bloomberg.
“Україна все ще не має боєприпасів, які б відповідали можливостям Росії випускати близько 10 000 артилерійських снарядів на день, навіть після того, як у квітні Конгрес США розблокував надання нової військової допомоги”, – коментують у відомстві.
Також зазначається, що українські війська залишаються здатними до оборонних операцій проти противника, але вони не зможуть розпочати широкомасштабний контрнаступ щонайменше ще пів року.
Читайте також: Путін оголосив термін, до якого російські війська мають витіснити ЗСУ з Курської області
“Росія, з іншого боку, прийняла стратегію виснаження України й зможе утримувати буферну зону, яку захопили її війська, але не має достатньо сил, щоб загрожувати глибшим просуванням на утримувану Україною територію, таку як місто Харків”, – йдеться у звіті Пентагону.
Разом із тим у звіті відзначають “успіхи ЗСУ у застосуванні ATACMS” та враження кількох ключових російських військових об’єктів, зокрема в окупованих Севастополі та Криму.
“Ці удари змусили російські війська посилити протиповітряну оборону в Криму найсучаснішими системами С-500, наприклад, для захисту мосту через Керченський міст. Однак ППО ще не продемонструвала повну боєздатність та значних успіхів, особливо на території окупованого півострова”, – кажуть у США.
Читайте також: В Україні обговорюють варіанти проведення мирних переговорів з РФ без прямої участі Путіна, – Politico