Понад 10 тисяч українських жінок наразі виконують бойові завдання безпосередньо на лінії фронту в Україні.
Про це розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час дискусії “Жінки, мир, безпека: роль жінок-лідерів” в межах Громадського форуму НАТО.
“Українці протистоять російській агресії як єдиний народ – і жінки, і чоловіки. Все більше жінок служать у силах оборони, і наразі понад 10 тисяч жінок виконують бойові завдання на лінії фронту”, – наголосила Стефанішина.
За даними Міноборони у ЗСУ служать понад 67 тисяч жінок. 19 тисяч з них є працівницями, а всі інші – військовими.
Вона також наголосила на ролі жінок у відновленні країни, зокрема для розвитку економічного потенціалу України.
“Ми також переосмислили роль жінок у відновленні та реконструкції України. Вже маємо велику програму, яка передбачає, що жінки матимуть більше доступу та будуть активно залучені до процесу відновлення й реконструкції”, – сказала віцепрем’єрка.
Близько 6 млн людей, більшість з яких – жінки та діти, що рятували своє життя та сім’ї, були вимушені залишити своє житло і виїхати в інші регіони або за межі України. За словами Стефанішиної, це створює додаткові виклики, на які держава намагається ефективно реагувати.
“Вони втратили свої будинки. Втратили своє нормальне життя. Багато жінок досі стикаються з численними викликами, оскільки їхні сім’ї часто розділені через війну. І ми також працюємо над тим, щоб допомогти цим сім’ям, зокрема чоловікам і жінкам, які повертаються з бойовим досвідом. Шлях їхньої реінтеграції є справді складним. Проте, ці складнощі та проходження викликів відкриває для нас нові можливості”, – наголосила віцепрем’єрка.
Вона закликала міжнародних партнерів “примножити зусилля для притягнення до відповідальності російських злочинців”, які вбивають українських дітей, катують і знущаються з українських громадян на окупованих територіях.
Читайте також: У ЗСУ почати видавати жіночу військову форму: у Міноборони розповіли, як тривав процес розробки