Укренерго про наслідки атаки РФ
Фото: “Укренерго”/Facebook

СЕО постачальника енергоресурсів YASNO Сергій Коваленко повідомив, що у Києві зруйновано 60% трансформаторів, а через зруйновані мережі та вузли більшість киян не можуть отримати світло у свої домівки.

Про це йдеться у його Facebook.

21 грудня він написав, що поки змін найкраще немає, а деякі мешканці столиці ще й досі живуть без світла після останньої атаки російською армією дронами.

“Змін на краще нема. Сьогодні ситуація з постачанням у Києві – найскладніша у країні. Є ті райони, хто отримує світло близько 5 годин на добу. Є ті, хто зі світлом 2-3 години на добу. А є ті, хто без світла взагалі з останнього обстрілу. Місто не може отримати потужність від енергосистеми країни через пошкодження високовольтного обладнання”, – зазначив Коваленко.

Також він виклав декілька причин, чому саме ситуація зі світлом у столиці така складана, зокрема:

Факт 1. Ключова наразі проблема у Києві – не генерація, а мережі. Ну не може мережа працювати, коли нема 60% трансформаторів. Неможливо подавати електроенергію туди, де замість обладнання – нуль.

Факт 2. Лінії живлення у Києві не лінійні і не завжди логічні з точку зору мапи та районів. Якщо ви думаєте, що не може бути такого, що серед десяти заживлених будинків стоїть один без світла, бо він на лінії зі зруйнованою підстанцією, то ви не маєте рації. Це реальна ситуація.

Факт 3. Колеги працюють над ремонтами та над новими схемами перезаживлення з використанням доступного обладнання.

Сергій Коваленко зауважив, що зміни на краще можуть відбутися, коли завершаться ремонтні роботи й коли схема перезаживлення запрацює.

“Чи може бути гірше? Так, якщо нас знову обстрілюватимуть. Точніше, якщо пошкодять оті 40% вузлів, що залишилися”, – зауважив він.

Своєю чергою, начальник КМВА Сергій Попко повідомив, що головною проблемою є не генерація, а доставка живлення споживачам.

За його словами, саме через зруйновані мережі та вузли більшість киян не можуть отримати світло у свої домівки. Тому досі діють тільки аварійні відключення електроенергії, тривалість яких не можливо регламентувати.

“Енергетики, ремонті бригади, комунальні служби працюють цілодобово аби відновити пошкоджену енергосистему. Потрібен час», — зазначив начальник КМВА.

Нагадаємо, генеральний директор “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів, що саме по українських електромережах Росія вже запустила понад 1 тис. важких ракет і іранських безпілотників.

Раніше повідомлялося, що у Києві зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі. З електрикою менше половини споживачів.

Подібні

В “Укренерго” розповіли про стан енергосистеми країни після ракетної атаки РФ

В усіх регіонах застосовуються три черги графіка погодинних відключень одночасно

До польських фермерів доєдналися виробники цементу: вимагають припинення доступу українського продукту на ринок Польщі

З 2019 по 2023 рік постачання українського цементу до Польщі зросли на понад 1500%

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

Російська армія впритул наблизилася до Покровська: джерела кажуть про 3-6 км

Внаслідок тривалих боїв росіяни знищили дві українські позиції, а ще одну взяли під контроль