Європейська Рада прийняла 14-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. Заходи спрямовані на такі сектори, як енергетика, фінанси та торгівля, чим ще більше ускладнюють обхід вже чинних обмежень ЄС.
Про це йдеться у відповідній заяві.
Новий пакет включає обмежувальні заходи щодо ще 116 фізичних та юридичних осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Серед нових обмежень – заборона послуг із перевантаження російського зрідженого природного газу на території ЄС для відвантаження до третіх країн. Це стосується як перевантаження з судна на судно, так і з судна на берег, і не торкається імпорту, а лише реекспорту до третіх країн через ЄС. Водночас материнські компанії ЄС будуть зобов’язані стежити, щоб їхні дочірні компанії у третіх країнах не брали участі у діяльності, що дозволяє обходити санкції.
Щоб протидіяти реекспорту бойової техніки, що має вирішальне значення для розвитку російських військових систем, європейські компанії, які продають бойову техніку до третіх країн, повинні будуть запровадити механізми, здатні виявляти та оцінювати ризики реекспорту в Росію та знижувати їх. Крім того, європейські компанії, які передають промислові ноу-хау для виробництва товарів бойового застосування комерційним партнерам із третіх країн, тепер повинні включати до договорів положення, які гарантують, що такі ноу-хау не будуть використані для товарів, призначених для Росії.
Політичним партіям, фондам та неурядовим організаціям, включаючи аналітичні центри, та постачальникам медіапослуг в ЄС більше не дозволено приймати фінансування від російської держави та її посередників. Євросоюз також вперше вжив заходів проти конкретних судів, які беруть участь у військових діях Росії проти України, наклавши на них заборону на доступ до портів та надання послуг.
Європейський Союз також запровадив додаткові обмеження експорту товарів, сприяють зміцненню промислового потенціалу Росії. ЄС додав 61 нову організацію до списку, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії у війні проти України. На них поширюватимуться більш жорсткі обмеження на експорт товарів та технологій подвійного призначення. Серед інших заходів – заборона на реєстрацію в Європі росіянами деяких видів інтелектуальної власності та можливість для європейських компаній вимагати компенсації збитків, завданих їм російськими компаніями внаслідок запровадження санкцій.
Нагадаємо, 20 червня посли Європейського Союзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії. Він передбачає нові цілеспрямовані заходи та максимально посилює вплив наявних санкцій, закриваючи лазівки.
Раніше повідомлялося, що у ЄС не змогли ухвалити 14-й пакет санкцій щодо РФ. Сумніви викликав пункт про відповідальність європейських операторів природного газу.
Читайте також: Санкції проти реекспорту російського газу не створять Путіну проблем, — Reuters