Візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї більше нагадує крок відчаю, аніж налагодження зв’язків із союзником.
Про це йдеться у матеріалі Time.
“Хоча і Росія, і Північна Корея, офіційно заперечують існування угоди про постачання зброї, її наслідки руйнують українській міста та вбивають українських солдатів на фронті. Разом з тим зауважується, що ця угода значно покращила економічне становище КНДР. В обмін на ракети та снаряди вона отримує з Росії пальне, продовольство та військові технології”, – пише видання.
Зазначається, що покращення економічної ситуації в КНДР “зробило Пхеньян агресивнішим” стосовно Південної Кореї, що проявляється у низці прикордонних інцидентів. А послаблення “санкційного зашморгу”, який Росія в минулому тримала разом з рештою світу, тепер знімає для Кім Чен Ина потребу шукати порозуміння із США та йти на поступки Заходу.
Читайте також: Міністр оборони Британії переконаний, що візит Путіна до КНДР слід сприймати серйозно
“З погляду Путіна, будь-які проблеми, які створює для Заходу і його союзників російсько-корейський ренесанс, є позитивом. “Ваша допомога в розгромі тисяч молодих російських хлопців на полі бою має ціну, оскільки ми можемо створити вам проблеми з Північною Кореєю”, – пояснює логіку Кремля директор берлінського Карнегі-центру “Росія Євразія” Олександр Габуєв.
Ризики для РФ
Водночас видання вважає, що візит Путіна до Пхеньяна несе певні ризики і для Росії, адже загрожує погіршенням відносин з головним політичним та економічним партнером Москви – Китаєм.
“Путін хотів приїхати до Пхеньяна ще торік, коли був з візитом у Пекіні, але китайці наполегливо йому пояснили, що цього робити не варто… Китайський правитель Сі Цзіньпін сподівається укріпити свою державу в ролі легітимної глобальної сили. Найменше, що зараз потрібно Сі, це стати третім учасником у “трикутнику осі зла” Індо-Тихоокеанського регіону”, – пише видання.
Читайте також: Путін уперше за 24 роки їде но Північної Кореї: The Washington Post розповів про мету візиту
У матеріалі зазначають, що Китай загалом не в захваті від того, чим є Північна Корея в її нинішньому вигляді. Але він терпить її існування виключно тому, що варіант об’єднання Корейського півострова під владою Сеула і поява спільного кордону з прямим союзником США видається Пекіну значно гіршим варіантом.
Про підґрунтя партнерства між РФ і КНДР
Водночас аналітики вважають, що оголошене “всеохоплююче стратегічне партнерство” між РФ і КНДР саме по собі не має міцного підгрунтя, окрім ситуативної вигоди для обох сторін.
“Диктатори завжди можуть порушити свої зобов’язання, тому вони не є надійними партнерами. Росія і Північна Корея є ображеними ревізіоністськими державами, але вони не мають спільних цінностей, окрім прагнення скасувати статус-кво світового порядку”, – вважає аналітик.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін схвалив проєкт Договору про всеосяжне стратегічне партнерство з КНДР. Документ вже підписали під час зустрічі з очільником Північної Кореї Кім Чен Ином.