Італія про участь РФ і Китаю у саміті миру
Фото: ОП

Близько півтора десятка країн відмовилися поставити свій підпис під спільною заявою учасників Саміту миру, що пройшов у Швейцарії. Серед них є ті, чиє озброєння потенційно цікаве для України.

Про це пише військово-аналітичний портал Defense Express.

Вже відомо, що підписи під комюніке не поставили Саудівська Аравія, Вірменія, Бахрейн, Таїланд, Індія, Лівія, Мексика, ПАР, Індонезія, ОАЕ, Ірак, Йорданія, Колумбія, Бразилія та Ватикан.

“Ці країни у своїй більшості навіть не розглядались, як донори озброєння. Але є кілька винятків. Так, ОАЕ мають озброєння, потенційно цікаве для України. Зокрема Емірати мають від 8 до 11 батарей ЗРК Patriot та винищувачі Mirage 2000. Також багато зброї має Саудівська Аравія – аж 18-25 батарей Patriot та величезний арсенал іншого озброєння. Але ця країна перебуває в таких безпекових умовах, що навряд чи готова ділитися зброєю”, – йдеться у матеріалі.

Зазначають, що “цікавою” є ситуація з Йорданію, яка не приєдналася до спільного комюніке саміту.

“Раніше ця країна продала США неназвану кількість голландських версій німецьких Gepard, які призначалися для України”, – йдеться у публікації. 

Читайте також: У Кремлі прокоментували результати Саміту миру і пригрозили “більш жорсткими мирними переговорами”

Водночас автори матеріалу наголошують, що підписання комюніке теж не означає, що конкретна країна готова постачати зброю Україні. Таким прикладом є Словаччина.

“За попереднього уряду ця країна допомагала Україні. Нинішній уряд Роберта Фіцо військові поставки обрізав, але все одно поставив підпис під комюніке, в якому Росії було висунуто низку вимог”, – зазначають у матеріалі.

Глобальний саміт миру у Швейцарії

Нагадаємо, що уряд Швейцарії опублікував список країн, які підтримують спільне комюніке. Однак кількість країни зменшилася з 80 до 78, адже Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.

Читайте також: Нардеп Мережко назвав причину, з якої деякі країни могли відкликати свої підписи з комюніке Саміту миру

В Офісі президента повідомили, що перевіряють цю інформацію, адже раніше ці країни відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції.

Подібні

Понад 70% українців хотіли б вступу України до НАТО за прикладом Західної Німеччини, – опитування

Такі результати показало опитування українців у листопаді

Попри колосальну нестачу грошей, РФ продовжує роздавати гроші “у борг” лояльним до неї режимам: хто і скільки вже винен Путіну

Кремль продовжує радянську практику “інвестування у лояльність” керівництва окремих країн

У DeepState зафіксували просування армії РФ образу у десяти населених пунктах на Донеччині

Загалом від початку минулої доби відбулося 151 бойове зіткнення

Міноборони готує мотиваційний контракт для залучення 18-річних до ЗСУ, — ЗМІ

Чоловіків, які не досягли офіційно встановленого мобілізаційного віку, планують мотивувати для добровільного…