Столтенберг про територіальні поступки
Фото: Пресслужба НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував Китай за бойкот Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії наступного тижня. Він шкодує про те, що Пекін вирішив не брати участь у конференції та назвав відмову “сумною новиною”.

Про це повідомляє NDR.

За словами Столтенберга, скасування конференції відображає ставлення Китаю до війни Росії проти України. Також він розкритикував Кита за те, що той підтримує російську військову економіку з самого початку вторгнення.

“Китай намагається підтримувати нормальні відносини з європейськими союзниками по НАТО. Водночас він є найголовнішим прихильником війни РФ проти України – найбільшої та найбезпосередніший загрози безпеці, з якою ми зіштовхуємося тут, у Європі. Звичайно, Пекін не може мати й те, й інше одночасно”, – наголосив генсек.

Як відомо, протягом 15-16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток відбудеться перший Глобальний саміт миру, ініційований спільними зусиллями України та Швейцарії. Наразі участь у саміті підтвердили 107 країн і міжнародних організацій. Це знаменує собою важливий крок до об’єднання зусиль світової спільноти для пошуку мирного розв’язання війни в Україні та запобігання майбутнім війнам. 

Нагадаємо, у МЗС Швейцарії оголосили, що зі 160 запрошених країн участь у Глобальному саміті миру підтвердили 50 держав. Організатори зазначили, що “хотіли б бачити більшу активність країн Глобального півдня”. Однак Китай не братиме участі у саміті миру щодо України, який наступного місяця відбудеться у Швейцарії. Пекін відхилив запрошення, оскільки на захід не запросили Росію, що було його основною вимогою.

Читайте також: США відреагували на відсутність Китаю у саміті миру в Швейцарії

Подібні

Енергетики повідомили про наслідки 12 ракетної атаки РФ: під ударом були теплоелектростанції

Серйозно пошкоджено обладнання ТЕС

У Мінфіні сказали, скільки коштів та зброї має Україна, щоб воювати: на скільки цього вистачить без підтримки партнерів

“Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір “

У Кремлі прокоментували ідею введення миротворчих військ до України

Кажуть, ще рано про це говорити

Норвегія виділить кошти для посилення морської оборони України: про яку суму йдеться

Частина цих коштів буде спрямована на розмінування і підготовку військових