У РФ виробництво скоротили учетверо і наростили виробництво зброї
Фото: Олександр Коваленко

Завод в особливій економічній зоні Росії “Алабуга” у Татарстані, який на початку квітня атакували українські дрони, має виготовляти 6 тисяч “Шахедів” щороку. Станом на кінець квітня він випередив графік і вже поставив РФ 4,5 тисячі БПЛА.

Про це пише The Wall Street Journal.

“Російські бізнесмени уклали угоду щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників наприкінці 2022 року, коли вони прилетіли до Тегерана з вигідною пропозицією: 1,7 мільярда доларів, частина з яких мають бути сплачені золотими злитками”, – пише видання.

Зазначають, що згідно з контрактом між російськими менеджерами заводу та їхніми іранськими партнерами, який оприлюднили хакери з Prana Network, і який був підтверджений радниками британського уряду, завод в Алабузі має виробляти, крім розвідувальних, 6 тис. ударних безпілотників Shahed на рік.

Читайте також: З’явилися супутникові знімки заводу АТ “Алабуга-1” з виробництва іранських “Шахедів” у РФ

“Наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, вже поставивши 4,5 тис. обіцяних “Шахедів”, згідно з даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень − лондонського аналітичного центру, що спеціалізується на питаннях оборони”, – пише видання.

Можливості російських безпілотників

Розвідка встановила, що інструктори Хезболла та корпусу вартових вже навчають російських солдатів керувати безпілотниками у Сирії.

“Десятки розвідувальних безпілотників М3 “Альбатрос”, виготовлених на заводі в Алабузі, отримали детальну фоторозвідку українських позицій і пересувань на лінії фронту. Їх виробник заявив, що безпілотники вже допомогли відбити спробу вторгнення України в прикордонну російську Бєлгородську область”, − пише видання.

Виробництво боєголовок у РФ

У матеріалі повідомляють, що є підтверджені дані щодо того, що Росія виготовляє власні боєголовки, щоб не чекати на постачання з Ірану.

Читайте також: Іран вперше поставив Росії новітні авіабомби для ударів по Україні, – BILD

“Це своєю чергою прискорює виробництво боєздатної зброї. За даними експерта з безпілотників, який раніше працював в ООН, Генрі Томпсона, найновіші версії “Шахедів” були виготовлені в Росії. До такого висновку він дійшов, коли проаналізував уламки, знайдені в Україні”, – йдеться у матеріалі.

Кого залучають до виробництва

“Початкове виробництво розвідувальних апаратів “Альбатрос” значною мірою покладалося на студентів найближчих технічних коледжів, але їх було недостатньо, щоб задовольнити амбіції Москви. Тож виробники почали шукати робочу силу в Африці”, – пише видання.

На початку 2023 року представники “Алабуги” проводили агітацію студенток в Уганді. Їм пропонували “кваліфіковану роботу з оплатою втричі вищою, ніж на батьківщині”, авіаквитки, безкоштовне проживання та університетські дипломи для участі в програмі “робота-навчання”.

Таким чином до РФ виїхали понад тисячу жінок з усієї Африки, а цього року, ймовірно, до них приєднається ще тисяча студенток.

Нагадаємо, що генеральний директор “Укроборонпрому” Герман Сметанін заявив, що вже цьогоріч Україна наздогнала Росію у виробництві дронів-камікадзе.

Читайте також: Український ринок здатен виробляти більше 1 млн дронів: Шмигаль розповів про плани

Подібні

В ООН фіксують різке зростання злочинів з боку РФ проти українських дітей: за рік окупанти вбили щонайменше 94 дитини

Російську армію повторно внесли до “списку ганьби”

Парламент готує заміну керівників ключових комітетів: ЗМІ дізнались, хто з керівників готується “на вихід”

Перезавантажити планується відразу всю систему “уряд–Верховна Рада”

За рік в Україні затримали 175 підлітків за підозрою у співпраці з РФ, — FT

Дітей вербують через Telegram, Discord, WhatsApp і Viber, пропонуючи їм виконання завдань за гроші

Дуда сподівається, що новий президент Польщі Навроцький “перегляне своє ставлення до України”

“Я щодо цього спокійний”