Кабмін ухвалив зміни по термінах бронювання
Фото: Генштаб ЗСУ

В якості економічного бронювання у Верховній Раді України роботодавцям щомісяця пропонують платити по 20 тисяч гривень військового збору за працівника. Ці податки направлятимуть на потреби Сил оборони.

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

У Комітеті ВРУ з питань економічного розвитку є напрацьовані пропозиції, які дозволяють роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих робітників. За словами голови комітету Дмитра Наталухи, українському бізнесу потрібне бронювання, тому що він має працювати.

“Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така, можливо комусь і неприємна, але очевидна правда. Втім, ще раз – хай бізнес сам вирішує, хто з його працівників є стратегічним”, – зазначив Наталуха.

Депутат зауважив, що лише бізнес є головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні – хоче цього хтось, чи ні. Адже шлях через постанови уряду, на його думку, морально та технічно застарів. Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

Водночас голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук зазначив, що поряд з економічним бронюванням частковою альтернативою може слугувати й економічна мобілізація. Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони України.

“Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи у тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Наприклад, такі сфери, як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені у результаті військові можуть виконувати інші, навіть важливі та специфічніші завдання”, – додав Марчук.

За його словами, необхідно усвідомити і визнати, що “держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, – це кошти платників податків”. Адже єдине, безумовно доступне джерело цих коштів, – працююча економіка, яка фінансує армію.

Нагадаємо, Шуляк пропонує запровадити електронне бронювання працівників від мобілізації. За її словами, наразі питання бронювання працівників – одне з найактуальніших.

Читайте також: У Дніпрі скоро не буде кому працювати на водоканалі й теплоенерго – Філатов про бронювання і мобілізацію

Подібні

Понад 40% українців кажуть, що довіряють новому президенту США Трампу, – опитування

Це суттєво більший показник довіри, ніж в усіх європейських країнах

Понад 70% українців хотіли б вступу України до НАТО за прикладом Західної Німеччини, – опитування

Такі результати показало опитування українців у листопаді

Не можна компенсувати брак обладнання й підготовки молодістю солдатів: Зеленський про мобілізацію 18-річних

“Ми повинні зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки”

Через наближення фронту біля Покровська припинила роботу найбільша вугільна шахта України

Вона забезпечувала близько половини загального обсягу видобутку українського вугілля