Малюська про оголошення стану війни
Фото: Денис Малюська

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає підтримує ухвалений законопроєкт про мобілізацію засуджених. Він вважає, що у кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той, чи інший боєць для ЗСУ, і саме їм визначати, хто їм підходить, а хто ні.

Про це він розповів в інтервʼю виданню ВВС.

“Маніяки та серійні вбивці – це ті категорії ув’язнених, яких можна залишити у місцях покарання. Але засуджені за вбивство двох і більше, наприклад, якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим більше якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно – то це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18-19 років. Мозок ще не сформований, а психіка нестабільна. І після десятків років у в’язниці зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила e 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог”, – розпочав він.

Також він відповів на популярну тезу про те, що випускаючи вбивць, Україна стає схожою на РФ, як це свого часу було у російських ПВК “Вагнер”, а зараз у “Шторм Z” та “Шторм V”. Міністр наголосив, що не сліпий, якби не бачив паралелі. Безумовно, паралель існує. Не треба себе обманювати, але все ж йдеться про різницю у підходах. 

“Ми ж про інші історії говоримо, це контракт на службу в ЗСУ. Контракт – це згода та юридичні механізми, а не просто завербували, випустили і потім не знають, що зробити. Це оцінка ризиків кожного суб’єкта, який виходить. Коротко кажучи, це як брати, не знаю, великий футбол десь на якомусь чемпіонаті під егідою УЄФА і щось вуличне, де команда, яка програє, починає кидатись каменюками”, – додав він.

Малюська вважає, що серед в’язнів можна залучити 10-20 тисяч здорових засуджених. Але знову ж таки, питання в підходах, адже ці цифри абсолютно не прораховані, тому що залежно від кожного сценарію буде різна кількість. 

“У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць вже давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це чимала проблема. Також у нас додалася нова категорія, якої не було раніше, це колаборанти і державні зрадники. Хочу вірити у те, що ми не в радянський час живемо – коли був арешт, то це означало, що людина має отримати тюремне ув’язнення. Мають бути все-таки якісь виправдувальні вироки де-не-де”, – зазначив він.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 8 травня підтримала законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. За відправлення на фронт деяких категорій засуджених проголосували 279 нардепів.

Згодом Арахамія назвав орієнтовну кількість потенційних мобілізованих серед ув’язнених. З них кілька тисяч, ймовірно, зголосяться стати до лав Сил оборони України.

Подібні

Трамп після розмови з Зеленським закликав Україну та РФ до 30-денного перемир’я: як коментує розмову президент України

Трамп пригрозив, що партнери та США впровадять додаткові санкції

Європарламент не хоче відновлювати процес вступу Туреччини до ЄС: яка причина

Відомо, що звіт ухвалили 367 голосами “За”, “Проти” виступили 74, а 188 депутатів утрималися

Британія анонсувала найбільший в історій пакет санкцій проти “тіньового флоту” РФ: що відомо

Йдеться про близько сотні суден

Президент Азербайджану передумав їхати на парад в РФ

Також із раніше підтверджених лідерів не прилетить глава Лаосу Тхонглунп Сісулітп