США майже повністю зупинили видобуток та експорт російського скрапленого природного газу. Росія готується до кількарічного застою у цій сфері та намагається знайти шляхи уникнення обмежень.
Про це повідомляє Bloomberg.
Економіка РФ виявилася напрочуд стійкою до натиску західних санкцій. Через два роки після вторгнення в Україну, економіка агресора продовжує фінансувати дорогу війну та підтримувати російського диктатора. Однак попри це, в економіки Російської Федерації є сфера, де вже сформувалася реальна проблема.
Як відомо, проєкт “Арктик СПГ-2” який веде ПАТ “Новатек” у Карському морі, є ключовою частиною планів Москви зі збільшення експорту палива і поповнення держбюджету. Компанія вже кілька місяців готова постачати скраплений природний газ на нові ринки, що є альтернативою колись прибутковій торгівлі РФ з Європою через експорт по трубопроводах.
Однак нова масштабна операція вартістю 25 мільярдів доларів фактично простоює через санкції США. Це перший випадок ефективної роботи американських обмежень проти російського енергетичного комплексу.
Росія вже давно прагне збільшити свою частку на світовому ринку СПГ, однак війна і подальше різке падіння сухопутного експорту до Європи, посилили важливість цих амбіцій. Москва хоче до 2030 року збільшити виробництво СПГ втричі, додавши щонайменше 35 мільярдів доларів щорічного доходу.
Завдяки старим операціям, наразі Росія є четвертим найбільшим експортером скрапленого природного газу в світі, але обмеження на флагманський проєкт “Арктик СПГ-2” обмежують її прагнення рухатися далі. Ще більше Москва занепокоєна тим, що санкції створили основу для будь-яких майбутніх зусиль Заходу, спрямованих на обмеження газових доходів Кремля, націлившись на такі проєкти, як “Ямал” або “Сахалін-2” на Далекому Сході, які все ще постачають газ клієнтам в Європі й Азії.
Нагадаємо, російський “Газпром” офіційно оголосив розмір своїх збитків у 2023 році. Виторг “Газпрому” торік скоротився на 27%.
Читайте також: У ЄС готуються до відмови від транзиту російського газу – Bloomberg оприлюднив подробиці