Міністерство закордонних справ України вперше в історії, з використанням технологій штучного інтелекту, створило цифрову особу - Вікторію Ші
Фото: МЗС України

Міністерство закордонних справ України вперше в історії, з використанням технологій штучного інтелекту, створило цифрову особу – Вікторію Ші. Відтепер вона офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.

Про це повідомляють у Міністерстві закордонних справ України.

Представниця МЗС з консульських питань створена на основі реальної людини – української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася pro bono взяти участь в проєкті та виступити у якості прототипу. Відтак, її відзняли та оцифрували.

“Важливо зазначити, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами. З офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші”, – наголосили у повідомленні. 

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках в соцмережах, а також передаватимуться журналістам пресслужбою. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування – це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Адже реальні дипломати зможуть стати ефективнішими та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги людям.

“Моє імʼя символізує нашу головну мету – перемогу України, а прізвище – штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини”, – заявила представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші у своєму вітальному відеозверненні.

Водночас Кулеба наголосив, що активне використання технологій штучного інтелекту в роботі МЗС – це не примха, а вимога воєнного часу. Адже для того, щоб досягати необхідних для країни результатів, потрібно пришвидшувати всі процеси та бути на крок попереду.

Міністерство закордонних справ також передбачило кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається правдивим.

Консульська представниця не є заміною речника МЗС України. Після завершення терміну перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС вже провело конкурс на заміщення цієї вакансії. Переможець вже визначений і проходить необхідні процедури спецперевірок.

Проєкт консульської ШІ-представниці МЗС України втілений командою ГО “The Game Changers” за сприяння ГО “Nazovni Tech”. Раніше завдяки партнерству з ГО “The Game Changers” вже був створений успішний VR-проєкт МЗС України “Living the War”, який за допомогою окулярів віртуальної реальності занурює іноземців у будь-якій точці світу в реальність російської агресії проти України та допомагає консолідувати підтримку нашої держави за кордоном.

Нагадаємо, український Омбудсмен розповів, як штучний інтелект допомагає у пошуках зниклих безвісти. Використання ШІ поширене й в інших сферах.

Також повідомлялося, що ЗСУ використовує штучний інтелект, який розпізнає навіть брудні та засніжені танки. Українські військові навчаються працювати з програмою у Європі.

Читайте також: Штучний інтелект Midjourney намалював комікс про історію насильства Росії проти України

Подібні

“Потрібно наперед закуповувати все по 10 кг”, — експерт спрогнозував ріст цін на товари в Україні

У 2025 році Україні значно зростуть ціни на всі продукти. Причиною цього…

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової

ТЦК можуть виконувати свої функції і без поліції, вони мають на це права, – глава МВС Клименко

При цьому він визнав, що перевищення повноважень трапляються

Гетманцев анонсував легалізацію криптовалюти в Україні на початку 2025 року: що відомо

Оподаткування криптовалюти відбуватиметься за принципом цінних паперів