Мінрозвитку про закриття "Шляху" для перевізників гуманітарки
Фото: Yan Dobronosov

У ТЦК Закарпаття прокоментували скаргу Асоціації перевізників щодо затримання і мобілізації водіїв-далекобійників просто на українському кордоні.

Зокрема у коментарі Закарпатського ОТЦК повідомили, що під час огляду документів на контрольно-пропускних пунктах “не завжди є змога перевірити на місці всі військово-облікові дані”.

Крім того, у ТЦК кажуть, що “водії вантажівок такі ж громадяни України, як і інші”, а система “Шлях” не має нічого спільного з військовим обліком.

“Військовозобов’язаним пропонують проїхати в ТЦК та СП для уточнення даних. Наголошуємо, що вантажівка залишається під наглядом правоохоронців. Якщо громадянин вважає, що він не підлягає мобілізації, то йому потрібно мати при собі відповідні військово-облікові документи з відмітками, які підтверджують його законні права на відстрочку, що передбачені 23 статтею Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, або з відміткою про зняття з військового обліку, або документ про належним чином оформлене бронювання. Також наголошуємо, що система “Шлях” не має нічого спільного з військовим обліком”, – заявили у відомстві.

Нагадаємо, що українські міжнародні перевізники скаржаться, що співробітники ТЦК та СП знімають їхніх водіїв з рейсів просто на кордоні і силоміць забирають у центри комплектування.

“Зупиняють, перевіряють документи та пропонують поїхати до ТЦК. Якщо вони відмовляються, їх доставляють силоміць. Обіцяють, що перевірять документи та відпустять, але після проходження військово-лікарської комісії відправляють до навчального центру”, – йшлося у заяві.

Читайте також: Командувач Сухопутних військ не розуміє, чому працівників ТЦК називають “людоловами”

Подібні

У Китаї відкинули звинувачення Зеленського у виробництві зброї для РФ: безпідставні звинувачення і маніпуляції

Речник китайського Міністерства закордонних справ Лінь Цзянь заявив, що Китай не надавав…

У Мінекономіки оприлюднили текст меморандуму між Україною та США: про що там йдеться

“Меморандум підтверджує прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну”

Венс заявив, що США “оптимістично налаштовані” щодо досягнення миру в Україні

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Америка позитивно налаштована і вірить,…

Україна нарощує виробництво артилерії на тлі заяв США про припинення допомоги: що відомо

Європейські союзники інвестують у це виробництво