Кірбі про чорні мішки для солдатів КНДР
Фото: ua.usembassy.gov

У США пояснили, чому вони не допомагатимуть збивати російські дрони над Україною, як це робили під час атаки Ірану на Ізраїль. Мовляв, це “різні конфлікти, різний повітряний простір та різні картини загроз”.

Про це розповів радник Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу.

“Президент Байден був чітким ще з початку конфлікту в Україні: США не збираються брати участь в бойовій ролі. Ми надаємо Україні інструменти, необхідні для захисту її повітряного простору. Та, на жаль, зараз ми не можемо цього зробити, тому що ми не маємо додаткового фінансування національної безпеки, якого українці настільки потребують”, – зазначив він.

Кірбі зазначив, що у США є двоє хороших друзів – Ізраїль та Україна, які перебувають у дуже різній боротьбі, але активно борються за свій суверенітет і свою безпеку. Тому потрібно швидко рухатися, і найкращий спосіб надати допомогу в руки сил оборони Ізраїлю та українських військових – ухвалити той двопартійний законопроєкт, який ухвалив Сенат.

Як відомо, Іран у ніч проти 14 квітня запустив понад 300 ракет та безпілотників по Ізраїлю, 99% з яких перехопила ППО. Відбити ворожі атаки по Ізраїлю допомагала команда союзників – Велика Британія, Франція та США.

Нагадаємо, у Єврокомісії прокоментували, чи збиватимуть російські ракети у разі загрози. Питання захисту неба “безпосередньо стосується урядів держав-членів євроблоку”.

Також міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон заявив, що Королівські ВПС не можуть збивати безпілотники над Україною. Адже це вважатиметься “введенням сил НАТО в прямий конфлікт із російськими військами”.

Подібні

Бюджетна декларація на 2026-2028 роки: Яким буде курс гривні, податки, зарплати і сценарії тривалості війни

Документ ще має затвердити Верховна Рада

У Луганську та Донецьку після атаки дронів лунали вибухи і зайнялися пожежі: що відомо

Вночі режим “ковер” оголошували у кількох російських містах

Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спецтрибуналу для Путіна

Як відомо, угоду нещодавно підписали Україна та Рада Європи

У МОЗ розповіли про кількість скасованих “інвалідностей”, які українським посадовцям роздала МСЕК: перевірки ще тривають

Найбільше “інвалідів” виявили серед митників, податківців і прокурорів