Дослідницька служба нижньої палати німецького Бундестагу вважає, що введення сухопутних військ однієї із країн НАТО в Україну не втягне у конфлікт з РФ усі сторони Альянсу. Водночас у документі наголошується, що введення військ допустиме за міжнародним правом.
Про це повідомляє DPA.
“Якщо держава-член НАТО діє в односторонньому порядку – тобто не в рамках раніше ухваленої операції НАТО і поза структурами військового командування Альянсу, то ні Альянс загалом, ні інші держави-партнери не стають сторонами конфлікту”, – йдеться в документі.
У документі наголошується, що введення сухопутних військ в Україну допустиме за міжнародним правом. Видання зазначає, що депутатка бундестагу Беатрікс фон Шторх запитала, як вплине введення сухопутних військ однієї з країн НАТО на так звану “справу Альянсу”, в рамках якої члени НАТО зобов’язані підтримувати один одного.
“Якщо війська держави-члена НАТО візьмуть участь у колективній самообороні (ст. 51 Статуту ООН) на користь України в наявному конфлікті (між Росією та Україною) і будуть атаковані іншою стороною конфлікту (РФ) під час бойових дій у зоні конфлікту, це не буде випадком ст. 5 Договору Альянсу”, – заявили експерти Бундестагу.
Вони зазначили, що стаття 5 Договору НАТО пов’язана з країнами Альянсу і військами, які зазнали нападу на їхній території або над нею. При цьому наголошується, що військова реакція Росії проти цілей у Франції, з іншого боку, являла б собою “збройний напад”, що встановило б фактичні вимоги для проголошення справи Альянсу НАТО.
“Військове втручання французьких сухопутних військ на користь України було б засноване на колективному праві на самооборону згідно зі статтею 51 Статуту ООН. А отже, було б припустимим згідно з міжнародним правом”, – додається у документі.
Що відомо про дослідницьку службу Бундестагу
Дослідницькі служби – це підрозділ Бундестагу, який складається з восьми спеціалізованих відділів, де працюють близько сотні людей. Експерти досліджують теми за запитом окремих членів парламенту, а також для комітетів Бундестагу. Зокрема готують коротку інформацію, документацію, фактичні звіти, докладні аналізи та експертні висновки.
Нагадаємо, у президента Франції Еммануеля Макрона є пʼять варіантів відправки військ в Україну. Три з них передбачають участь в боях з російськими окупантами.