Європейський Союз має намір збільшити оборонно-промислове виробництво. Завдяки цьому в ЄС хочуть, щоб до 2035 року половина оборонних систем закуповувалася всередині блоку, що змінить тенденцію, коли більша частина військової техніки закуповується у третіх країнах.
Про це повідомляє Bloomberg.
“Ця мета є частиною Європейської оборонної промислової стратегії, розробленої виконавчою владою ЄС. У ній також описуються спільні інвестиції, заходи щодо забезпечення безпеки критично важливих поставок та зміни в кредитній політиці Європейського інвестиційного банку”, – йдеться у проєкті документа, з яким ознайомилася агенція Bloomberg. Проте ці плани ще можуть змінитися.
Вторгнення РФ в Україну оголило обмеження промисловості ЄС та його залежність від інших країн у ключових поставках і обороноздатності. Внаслідок цього блоку доводиться боротися за нарощування виробничих потужностей і витрат після десятиліть недостатнього інвестування.
На додаток до війни у сусідній Україні ЄС зіткнулися й із масштабними гібридними загрозами, включаючи з кібератаки, саботаж та злам критичної інфраструктури. Відповідно до стратегії, Євросоюзу необхідно мати можливість масового виробництва оборонного обладнання, такого як боєприпаси і безпілотники. Європа також має захистити свій доступ до морського, повітряного, кібернетичного і космічного просторів.
“Єврокомісія запропонує створити новий орган для координації інвестицій під назвою Рада з оборонної промислової готовності, щоб поліпшити співпрацю між державами-членами та комісією. Рада стежитиме й за критично важливими продуктами і ланцюжками поставок. ЄС також пропонує визначити флагманські проєкти, як-от кібернетичний щит, інтегрована європейська система протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема розробку датчиків, які дають змогу виявляти, аналізувати і реагувати на загрози в космосі, а також захистити критичну інфраструктури”, – додали у виданні.
Нагадаємо, з обіцяного Євросоюзом мільйона боєприпасів, станом на лютий 2024 року Україна отримала лише 30% від кількості. Цей показник не змінився ще від листопада минулого року.