втрати окупантів на Харківщині
Фото: Генштаб ЗСУ

Станом на 19 лютого Росія перейшла в активний наступ одразу на п’ятьох напрямках фронту. Таким чином Кремль намагається повернути території, які ЗСУ визволили під час контрнаступів у 2022 та 2023 роках.

Про це пише The New York Times.

“Окупаційні війська агресора Росії після захоплення Авдіївки намагаються прорвати оборону на Авдіївському, Мар’їнському, Роботинському, Кремінському та Бахмутському напрямках. РФ накопичила до 40 тисяч військових у районі Маріуполя та близько 110 тисяч у районі Куп’янська та Лимана”, – пише видання.

Падіння Авдіївки

Зазначають, що нині місто Авдіївка окуповане і зруйноване. Саме воно “протягом більшої частини десятиліття” давало українським військам контроль над критичними логістичними операціями Росії.

“Останніми тижнями російські війська прорвали критичну лінію постачання та створити загрозу оточення”, – пишуть NYT.

Аналітики зазначають, що “поки що незрозуміло, як окупанти надалі розвиватимуть свій наступ на Авдіївському напрямку, і наскільки добре ЗСУ зміцнили свої наступні лінії оборони”.

“Слідом ідуть великі населені пункти, де проживають десятки мирних жителів. Відстань – 55 км на захід”, – нагадують у матеріалі.

Читайте також: Палата представників США знову пішла на канікули не ухваливши допомогу Україні

Під час захоплення Авдіївки було ліквідовано близько 50 тисяч російських військових. Попри великі втрати пораненими та вбитими, окупанти й далі застосовували тактику масованих піхотних штурмів. 

“Навіть якщо лінія фронту стабілізується після того, як росіяни захоплять місто, його падіння дасть змогу російським військовим більш ефективно переміщати війська і техніку для наступів на інших напрямках”, – пише NYT.

Читайте також: Речник ОСУВ “Таврія” пояснив сенс утримання Авдіївки: потрібно перемелювати російські резерви

Мар’їнка та Вугледар

“Зруйнована Мар’їнка тепер є базою для російських атак. Після двох років російських бомбардувань і боїв від міста залишилися руїни. Але захоплення міста дозволило росіянам звернути увагу на ще одну важливу українську фортецю – Вугледар”, – пише видання.

Зазначається, що минулого року росіяни неодноразово намагалися атакувати Вугледар з півдня і “зазнали катастрофічних втрат”. Але контроль над Мар’їнкою відкриє можливість для росіян атакувати Вугледар із півночі.

“Зараз вони просуваються через село Новомихайлівка, що приблизно за 20 кілометрів на північний схід. Солдати, які воюють у районі Вугледара, сказали, що падіння Авдіївки, що в 140 км на північний схід, швидше за все, звільнить російські сили для посилення атак із півночі”, – зазначають в NYT.

Роботине на Запоріжжі

Крім того, Кремль прагне відновити позиції в районі Роботиного Запорізької області, щоб повернути райони, які ЗСУ звільнили під час торішнього контрнаступу. Там війська РФ зібрали ще більше сил, ніж в Авдіївці.

“Схоже, що росіяни поставили собі за мету штурмом добитися там якогось успіху, як вони намагалися це зробити в Авдіївці”, – інформує речник угруповання Таврія Дмитро Лиховій.

Кремінна та Бахмут

Наразі російські окупанти також тиснуть на Кремінну, “щоб відновити контроль над територіями, які вони втратили наприкінці 2022 року”.

“Минулого року невелика територія переходила з рук у руки, попри інтенсивні бої в лісосмугах уздовж фронту на цьому напрямку. Тепер Росія знову починає рухатися вперед, хоча й повільно, всупереч запеклому опору України”, – пише NYT.

На півночі у бік Куп’янська і на Лиман росіяни зосередили близько 110 тисяч військ. 

Читайте також: Росія може витримати ще три роки важких втрат: оприлюднено звіт щодо запасів військової техніки Кремля

“Російські війська знищили і захопили Бахмут ще у травні минулого року. Там ворог перехопив ініціативу, і надії на контратаки навколо флангів поки вщухли”, – нагадують у матеріалі.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Кремль має намір прорвати оборону навколо Часового Яру, щоб здобути контроль над висотами і завдавати ударів з артилерії по Краматорську.

“За оцінками Києва, на Бахмутському напрямку зібрано близько 62 тисяч окупантів. Ситуація є напруженою, потребує постійного моніторингу загальної ситуації та оперативного ухвалення рішень на місці”, – наголосив Сирський.

Раніше повідомлялося, що через затримку з наданням західної безпекової допомоги Україні, Кремль отримав можливість розпочати наступальні операції одразу на кількох ділянках фронту.

Читайте також: Генштаб України оприлюднив дані про втрати російських окупантів: за добу знищено майже 1,3 тис. вояків і літак РФ

Подібні

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

В СБУ розповіли подробиці спецоперації у Криму: морські дрони вступили у бій з вертольотами РФ

Українські дрони “Sea Baby” мають тепер крупнокаліберні кулемети із балістичними програмами автоматичного наведення

У Генштабі ЗСУ підтвердили успішну атаку на російський НПЗ у Брянській області: деталі спецоперації

Там приймали, зберігали та розподіляли дизельне пальне. В тому числі і для армії РФ

Поліція проводить обшуки в “Укрзалізниці”у межах кримінального провадження: що відомо

Можливі незручності для пасажирів, як-то: обмеження доступу, додаткові перевірки чи затримки руху