Посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь під час розгляду Радою безпеки ООН питання України 13 лютого у Нью-Йорку заявив, що США повинні припинити надсилання зброї в Україну, щоб дипломатичні зусилля могли працювати.
Про це пише Newsweek.
“Деякі країни повинні негайно припинити підливати масло у вогонь і припинити підривати дипломатичні зусилля міжнародного співтовариства”, – заявив Чжан.
Представник Китаю закликав до виконання “нової Мінської угоди”мінських угод”, укладених між Росією та Україною ще у 2014 році.
“На жаль, більшість положень угоди досі не реалізовані, а масштабні конфлікти спалахнули пізніше і були відкладені до сьогодні. Це прикро і заслуговує на серйозне осмислення всіма сторонами”, – сказав Чжан.\
Читайте також: У Сенаті США один з лідерів республіканців назвав Росію, Китай та Іран новою “віссю зла”
Він також заявив, що “безпека однієї країни не може залежати від безпеки інших країн, а регіональна безпека не може бути гарантована посиленням або навіть розширенням військових угруповань”.
“Інтереси безпеки всіх країн рівні між собою”, – сказав Чжан Цзюнь.
Претензії Китаю до НАТО
Чжан також “пройшовся” і по НАТО: закликав альянс “припинити погрози”.
Читайте також: У Китаї невдоволені внесенням їхніх компаній до переліку спонсорів війни в Україні: Reuters повідомляє про погрози
“НАТО має дотримуватися діалогу та консультацій у вирішенні суперечок і загального напрямку політичного врегулювання, замість того, щоб брати участь у тиску, дискредитації та односторонніх санкціях, і тим більше в застосуванні сили. НАТО, зокрема, має облишити міф про силу та припинити погрожувати та вимагати війни”, – сказав Чжан.
Нагадаємо, що Китай офіційно не підтримав війну Росії в Україні, але Пекін надав фінансову допомогу, що дозволило Кремлю створювати зброю та фінансувати конфлікт. Зокрема, Китай допомагав російській армії укріплюватися на українських територіях. Зокрема відомо, що у період, коли це відбувалося, Китай різко наростив постачання до РФ екскаваторів.
Читайте також: Китай став економічним рятувальним колом для Росії, обсяг торгівлі рекордний, — Reuters