Генштаб ЗСУ про створення підрозділів рекрутингу
Фото: Генштаб ЗСУ

Верховна Рада готує законопроєкт, який передбачатиме новий підхід до бронювання військовозобов’язаних: пропонується ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.

Про це пише Forbes.

“Головна відмінність нового підходу до бронювання від раніше запропонованої Офісом президента полягає у відмові від привʼязки до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ. Депутати пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника незалежно від посади. Головна умова – компанія має працювати в “білу” та сплачувати податки до бюджету”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що встановлення будь-яких критеріїв відносно заробітної плати “буде сприймається суспільством, як поділ на класи”.

“На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати”, – пояснив зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха.

Він наголосив, що ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, які Кабмін визначив критично важливими.

Про який розмір виплат йдеться

У Раді пропонують ввести додаткову сплату до військового збору за кожного заброньованого працівника. Варіант, який розглядається зараз – до 1,5% військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 грн.

Наталуха пояснив, що привʼязка до військово збору “забезпечить швидке адміністрування податку і закріпить надходження коштів виключно на потреби військових”.

Крім цього, працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків. Це дасть право бронювати до 50% від військовозобовʼязаних працівників.

Читайте також: У Нацполіції розповіли, чому поліціянтів не можна мобілізувати: ми готові, але хто буде охороняти порядок

“Запропонований механізм бронювання допоможе уникнути підвищення податків, адже зазначені кошти бізнес добровільно спрямовуватиме на потреби військових. також автори ініціативи вважають, що новий механізм виведе з тіні частину компаній, які будуть офіційно сплачувати податки та спонукати бізнес відмовитися від використання схеми з ФОП для оптимізації оподаткування”, – йдеться у матеріалі. 

У чернетці документа вказується, що мінімум 3,4 млн чоловіків мають невстановлений статус для економіки України: не працевлаштовані, не перебувають у силах оборони, не перебувають за кордоном та не мають інвалідності. 

Автори законопроєкту порахували, що фіксована ставка за бронювання, за різними сценаріями, може принести від 18 млрд грн до 155 млрд грн на рік.

Нагадаємо, що Верховна Рада у листопаді 2022 року прийняла в цілому урядовий Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

У травні 2023 року Кабмін удосконалив процедуру бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, визначивши чіткі терміни етапів процедури.

Читайте також: У Міноборони відхилили пропозицію щодо бронювання гіг-спеціалістів та ФОПів

Подібні

ДПСУ спростувала шість міфів про делегування повноважень для закупівлі товарів оборонного призначення (ІНФОГРАФІКА)

Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження №1191-р, яким передав 23 мільярди гривень…

Розвідка США попередила про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні найближчими днями

РФ може вдруге застосувати експериментальну балістичну систему середньої дальності “Орєшнік” для удару…

Стало відомо, скільки людей залишаються у прифронтовому Покровську: до кінця тижня евакуюють дітей

У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, залишаються 11 тисяч людей, серед яких…

Зеленський подякував Силам оборони України за удари по російських цілях

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головкома Олександра Сирського. Глава держави подякував…