Сенат США не голосуватиме за пакет надання додаткової допомоги Україні та зміцнення безпеки кордону США до початку наступного року. Однак перемовники від Демократичної та Республіканської партій продовжують свою роботу.
Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на заяви лідерів обох партій у Сенаті.
“Наші перемовники працюватимуть дуже старанно під час грудневих та січневих канікул. Адже мета – зробити щось, як тільки ми повернемося”, – розповів лідер більшості в Сенаті США демократ Чак Шумер.
Водночас другий республіканець у Сенаті Джон Тьюн заявив, що угода не буде досягнута до січня наступного року. Мовляв, “демократи згаяли час до того моменту, коли є можливою домовленість” щодо угоди про безпеку кордонів до Різдва.
У спільній заяві демократ Шумер та лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл зазначається, що учасники переговорів “досягають обнадійливого прогресу”. Проте “залишаються складні питання”.
“Я не можу сказати, наскільки це складне питання. Це мабуть найскладніша сфера американського законодавства”, – зазначила сенаторка Кірстен Сінема.
Як відомо, Білий дім та Конгрес США намагаються досягти домовленості, яка передбачатиме надання військової допомоги двом союзникам, зокрема Україні, і водночас запобігання нелегальній імміграції через американо-мексиканський кордон. Сенат США продовжив свій робочий графік наприкінці року навіть попри те, що Палата представників вже пішла на різдвяні канікули. Республіканці вимагають від демократів і адміністрації Байдена запровадити радикальні зміни у міграційній системі США та відмовляються підтримувати допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, допоки демократи не виконають їхніх вимог.
Нагадаємо, Сенат США відклав початок святкових канікул, щоб встигнути проголосувати за законопроєкт, який передбачає підтримку України. Однак цей процес гальмує питання захисту кордону, яке виникло між демократами та республіканцями.
Раніше у Сенаті США заблокували законопроєкт про виділення великого пакета фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Проти нього проголосували усі республіканці та незалежний сенатор Берні Сандерс. А згодом стало відомо, що Палата представників США пішла на канікули не ухваливши допомогу для України. У Білому домі зазначили, що “такий крок тільки заохочує потенційних агресорів у глобальному масштабі”.
Читайте також: У Сенаті США схвалили рекордний оборонний бюджет на 2024 рік – скільки коштів може отримати Україна
Згодом фінансовий інспектор Пентагону Майкл Маккорд у листі до очільників профільних комітетів Конгресу США заявив, що коштів у відомства на фінансування військової допомоги Україні залишилось до 30 грудня.
Читайте також: США нададуть Україні $150 млн для програми цифрової трансформації – про що йдеться