США зможуть надавати Україні далекобійну зброю та боєприпаси “ще принаймні протягом деякого часу”
Про це пише The Washington Post з посиланням на офіційних осіб, які супроводжували главу Пентагону Остіна у поїздці до України 20 липня.
“Під час свого візиту представники Пентагону сподіваються дізнатися в українських лідерів про те, як розвиватиметься їхня стратегія проти Росії з настанням зими. Поїздка Остіна це також сигнал, що американська підтримка України не буде підірвана війною Ізраїлю з ХАМАС”, – пише видання.
Остін про зустріч із Зеленським
Міністр оборони США Ллойд Остін у Києві зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Він зазначив, що це ще одна можливість “підтвердити непохитну підтримку України з боку Сполучених Штатів”.
“Я мав честь зустрітися з президентом Володимиром Зеленським сьогодні в Києві, щоб підтвердити непохитну підтримку України з боку Сполучених Штатів. Ми, разом з нашими союзниками і партнерами, продовжуватимемо підтримувати нагальні потреби України на полі бою та довгострокові оборонні потреби”, – прокоментував він візит.
Коментар Зеленського
Президент Володимир Зеленський відзначив важливість візиту американської делегації напередодні чергового засідання у форматі “Рамштайн”, результати якого мають посилити позиції України на полі бою. У цьому зв’язку він докладно поінформував про актуальну ситуацію на фронті, стратегічні цілі та першочергові потреби Сил оборони України. Було наголошено на нагальності продовження безперервного постачання союзниками всього необхідного озброєння та снарядів.
Під час зустрічі також було обговорено питання свободи мореплавства в Чорному морі та забезпечення функціонування альтернативного “зернового коридору”.
“Дуже важливо, що нам вдалося досягти прогресу у встановленні контролю над Чорним морем, а також забезпечити роботу альтернативного гуманітарного маршруту. Це дає Україні змогу залишатися гарантом глобальної продовольчої безпеки”, – зазначив Володимир Зеленський.
Раніше повідомлялося, що після Дня подяки у США демократи Сенату планують прийняти рішення про надзвичайну допомогу Україні та Ізраїлю на 106 мільярдів доларів.
Також повідомлялося, що посол США Брінк після візиту до Вашингтону запевняє у двопартійній підтримці України. Мовляв, їй “вдалося передати інформацію” про те, що відбувається.
Читайте також: Через допомогу Україні лідер республіканців втрачає свої позиції в Сенаті США: подробиці від The Wall Street Journal