Нацбанк про введення лімітів на карткові перекази
Фото: сайт НБУ

На 1 листопада міжнародні резерви України становили 38,9 мільярда доларів – у жовтні вони знизились на 1,9%. У Нацбанку пояснили, що динаміка зниження резервів зумовлювалась “інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті”.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що обидва чинники були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.  Загалом упродовж жовтня 2023 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників. 

“Операції Нацбанку на валютному ринку України – регулятор у жовтні продав на валютному ринку 3,35 млрд доларів та викупив до резервів 14,0 млн доларів. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив 3,34 млрд доларів порівняно із 2,69 млрд доларів у вересні. Зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що на резерви також вплинули “надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу”.

Читайте також: Припинення війни в Україні є єдиним варіантом для покращення ситуації в усьому світі: висновки МВФ

“На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 3,31 млрд доларів: 1,59 млрд дол – макрофінансова допомога від ЄС; 1,15 млрд дол –  грант від США через Цільовий фонд донорів Світового банку;  572,7 млн дол – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП)”, – повідомляють в НБУ.

Повідомляється, що уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 892,5 млн доларів. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 80,1 млн доларів. 

“Також у жовтні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 247,2 млн дол. Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту”, – резюмували в Нацбанку.

Нагадаємо, що у серпні прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що підтримка Збройних сил та війна коштує Україні близько 2 трильйонів гривень на рік. Наразі країна тримається завдяки фінансовій підтримці партнерів, грантам і кредитам.

Читайте також: У МВФ попередили про ймовірність збільшення податків в Україні: від чого це залежатиме

Подібні

У Кремлі заперечили заяву Трампа щодо прагнення Путіна якнайшвидше зустрітися із лідером США

Кажуть, що “реальних імпульсів” не було

Підозрюваному у вбивстві Фаріон тепер загрожує довічне: справу перекваліфікували

Нині йдеться про умисне вбивство з мотивів національної нетерпимості

У США Маска назвали “тіньовим президентом” країни, – The Washington Post

Він використав свій впливовий акаунт у соцмережі X, щоб “чинити тиск на республіканців у Палаті представників

Чеська компанія таємно передала критичне обладнання для української АЕС: як це відбувалося

Ці прилади забезпечують стабільну роботу реактора та дозволяють його регулювати