українські біженці не повернуться
Фото: visitukraine.today

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, приток українців до країн ЄС допоміг покращити показники із працевлаштування там. В 11 країнах центральної та східної Європи знайшли роботу понад 60% українців працездатного віку, які були зареєстровані.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт.

“Це мало певний вплив на покращення ситуації з дефіцитом робочої сили на багатьох європейських ринках праці. Ми не маємо точної кількості щодо всіх країн-членів, тому що лише деякі з них надали нам цифри. Думаємо, що близько 1,5 млн українців – і це цифра станом на квітень 2023 року – підписали контракт, тобто знайшли роботу”, – сказав Шміт.

Читайте також: У Польщі ставлення до українських біженок стає негативнішим: вони переповнили “шлюбний ринок”

Посадовець послався на дані державних служб зайнятості у 19 країнах ЄС, згідно з якими станом на квітень 2023 року втікачі від війни в Україні підписали понад 1,5 млн контрактів у цих країнах. Станом на жовтень 2023 року ця цифра зросла до 1,87 млн.

Умови і права українців у ЄС

Єврокомісар зазначив, що наразі не можна точно сказати, якими будуть умови і права українців на європейському ринку праці після березня 2025 року.

“У Єврокомісії поки що не готові відповісти, оскільки сподіваються на завершення війни в Україні. Максимальний термін дії Директиви ЄС про тимчасовий захист – три роки. Наприкінці вересня 2023 ЄС подовжив дію директиви на третій рік, тобто до березня 2025”, – пояснив Єврокомісар.

Читайте також: Шмигаль про повернення близько 1 млн українських дітей з-за кордону: ці громадяни потрібні Україні

Повернення в Україну

Він також зазначив, що в українському уряді “чітко заявили”, що хочуть, щоб українці, які зараз перебувають в Європейському Союзі, повернулися відбудовувати країну, як тільки це дозволить безпека.

Шміт зазначив, що у Брюсселі “є розуміння того, що для відбудови України та відновлення її економіки потрібні всі ці люди”. Але наразі “вже існує певною мірою вільний рух через кордони” і українці адаптуються у ЄС.

“Ті, хто має роботу, хто, власне, хоче залишитися, їм повинна бути надана можливість жити в країні-члені ЄС. Але це не є рішенням, яке приймається зараз. Це те, на що треба дивитися, коли виникне така ситуація”, – сказав Шміт.

Читайте також: Українські біженці покращують демографію Європи на тлі критичної ситуації в Україні

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Україна втратила доступ до 5,5 млн працездатних людей, що становить понад 30% всієї робочої сили України.

Подібні

У ДПСУ пояснили, якими є особливості прикордонного рекрутингу та військової служби за контрактом

Особливість військової служби за контрактом полягає у тому, що кандидатів приймають за власним бажанням

Суд відправив заступника мера Києва Прокопіва під цілодобовий домашній арешт

Голосіївський районний суд Києва відправив заступника мера Києва Володимира Прокопіва під цілодобовий…

Росія активно застосовує ШІ для поширення своєї брехні про Україну: які механізми застосовують

Охоплення становить щонайменше 84,5 млн переглядів

Прикордонники показали, як на півдні України “припаркували” російський човен

На півдні України бійці ДПСУ знищили ворожий човен. Про це повідомляють у…