Україна перебуває на завершальному етапі виконання усіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.
Він зазначив, що ухвалено державну цільову програму “Єдність у розмаїтті”, мета якої – створення умов для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів.
“Після затвердження програми можна говорити, що на урядовому рівні Україна повністю завершить виконання семи рекомендацій Єврокомісії”, – сказав прем’єр.
Читайте також: Польща може заблокувати вступ України до ЄС: в чому причина
Він також повідомив, що вже стартувала реформа Конституційного суду і Україна працює в постійних консультаціях із Венеційською комісією:
- Перезавантажена Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів.
- Посилюється інституційна спроможність та незалежність антикорупційних органів. Один з останніх прикладів – це урядовий законопроєкт про підвищення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Так, за останній час було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України в питаннях запобігання корупції.
- Кабмін напрацював нормативно-правову базу по боротьбі з відмиванням грошей у межах стандартів FATF.
- Україна виконала рекомендації Венеційської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону.
- Запрацювало законодавство про медіа та рекламу.
- На виконання нового закону про національні меншини розроблені необхідні підзаконні акти.
Читайте також: Австрія виступає проти прискореного вступу України до ЄС: в чому причина
Крім того, Шмигаль розповів, що Кабмін провів так званий селф-скринінг.
“Було проаналізовано 28 тис. актів права ЄС на предмет їхньої імплементації до правового поля України. Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС”, – наголосив Шмигаль.
Нагадаємо, що Єврокомісія готується рекомендувати переговори з Україною про членство у ЄС. У разі схвалення такого рішення Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ і приведення свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС.
25 вересня стало відомо, що Білий дім надіслав до України лист з переліком реформ для продовження військової допомоги. Пріоритетними вказані зміни в роботі Міністерства оборони України та “усіх силових відомств”.