Азербайджан скасував візит Зеленського
Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що від зернової блокади постраждала тільки Україна і нинішнє рішення спрямоване на те, щоб отримати суто економічні компенсації.

Про це сказав президент Володимир Зеленський у Вашингтоні під час спілкування, повідомляє Freedom.

“Я, як президент, за всієї любові до наших польських друзів, повинен бути чесним і захищати інтереси України. Кілька місяців економічних втрат прораховані – це сотні мільйонів. Але відносини між нашими країнами дорожчі, ніж ті місяці, що були. Від цієї блокади страждала тільки Україна, ніхто більше”, – зазначив глава держави.

За словами Зеленського, “попри політику, була дата і домовленість”. Тому нинішнє рішення України спрямоване на те, щоб отримати суто економічні компенсації.

“Ми всі домовилися, що є дата, коли терміни обмежень закінчаться. І ця дата – 15 вересня. Це остання дата блокади. Була така домовленість. І всі зрозуміли, що якщо після цієї дати буде блокування, Україна обирає юридичний процес. Це ні для кого не новина. Не треба з цього робити якийсь політичний концерт. Це цивілізоване рішення для того, щоб українці, фермери, бюджет отримали суто економічні компенсації”, – додав президент.

Що кажуть у Польщі

У Польщі заявили, що “очікують на розробку безпечного та ефективного рішення” щодо українського зерна. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, повідомляє Укрінформ.

Він підтвердив, що наступного тижня мають відбутися переговори з його українським колегою Миколою Сольським.

“У телефонній розмові з українським міністром, що відбулася напередодні, я закликав провести переговори у добрій атмосфері, зокрема завдяки відкликанню Україною скарги проти Польщі у СОТ”, – сказав Телус.

Міністр запевнив, що “Польща не скасує ембарго на українські продукти, поки не буде знайдено спільне рішення, яке враховуватиме й інтереси польських аграріїв”.

“Ми не скасуємо наше ембарго, якщо не виробимо безпечного та ефективного рішення, щоб були гарантовані інтереси польського фермера, а українське зерно не потрапляло до Польщі”,- додав Телус.

Він назвав позитивним те, що Україна “почала говорити з Польщею напряму, а не через Єврокомісію” і запевнив, що Польща “хоче допомогти з транзитом українського збіжжя через свою територію”. 

Конфлікт між Україною та Польщею

Нагадаємо, що у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

Єврокомісія оголосила 15 вересня, що ЄС не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина заявили про рішення одноосібно блокувати імпорт української агропродукції.

Вчора, 20 вересня, посла України викликали “на килим” до МЗС Польщі через “антипольське висловлення” Зеленського в ООН. Там нагадали, що країна з перших днів вторгнення підтримувала ЗСУ.

Згодом стала з’являтися інформація про те, що Польща може зупинити допомогу Україні. Фінальне рішення за самими поляками. Однак потім у Польщі запевнили, що попри конфлікт їхній уряд не припинить підтримку України. Однак зміна польського уряду може змінити політику під впливом Німеччини.

Читайте також: Міністри України та Польщі домовилися шукати компроміс щодо експорту агропродукції

Подібні

У DeepState зафіксували просування армії РФ образу у десяти населених пунктах на Донеччині

Загалом від початку минулої доби відбулося 151 бойове зіткнення

Російська армія впритул наблизилася до Покровська: джерела кажуть про 3-6 км

Внаслідок тривалих боїв росіяни знищили дві українські позиції, а ще одну взяли під контроль

“Потрібно наперед закуповувати все по 10 кг”, — експерт спрогнозував ріст цін на товари в Україні

У 2025 році Україні значно зростуть ціни на всі продукти. Причиною цього…

В “Укренерго” розповіли про стан енергосистеми країни після ракетної атаки РФ

В усіх регіонах застосовуються три черги графіка погодинних відключень одночасно