Ракетний удар України по суднах Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі без перебільшення вважають фантастичним результатом. Оскільки йдеться про виведення з ладу чи навіть повне знищення одразу двох кораблів.
Про це йдеться у матеріалі Defense Express.
Унікальним у цьому випадку є ураження підводного човна.
“Якщо ураження великого десантного корабля відбулось вже втретє, то якраз ураження підводного човна є унікальною ситуацією, яка точно вже увійшла в історію”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Україна ініціювала створення союзу для захисту Чорноморського, Азовського та Балтійського простору
Фахівці наголошують, що Україна не має штатних можливостей для боротьби з підводними човнами РФ.
“Сам по собі підводний човен є надскладною ціллю протидія яким вимагає цілого комплексу засобів, з протичовновими кораблями, літаками та вертольотами, власними підводними човнами. Але в Україні зараз нічого з вище перерахованого просто немає”, – йдеться у матеріалі.
Рекорди ЗСУ у знищенні російського флоту
Зазначається, що в цьому випадку єдиною можливістю уразити російський підводний човен – це знищити його у надводному положенні
“А враховуючи те, що навіть дизель-електричні субмарини виконують походи у підводному положенні весь час, бо шноркель винайшли ще за часи Другої світової війни, єдине вікно можливостей – це ураження у бухті. І якраз це й було здійснено українськими льотчиками”, – повідомляють у матеріалі.
Читайте також: Україна відкрила морський фронт у Чорному морі і хоче самотужки знищити там росіян, – Politico
Це перше в історії застосування крилатих ракет для ураження підводного човна за всю історію. Більш того, воно одразу було результативним.
В матеріалі наголошують, що це вже не перший випадок, коли ЗСУ “кажуть своє слово” у військовій морській вправі. Цьому передувало перше в історії знищення ракетного крейсера морськими дронами.
Що означає враження підводного човна РФ
Фахівці вважають, що “з величезною долею ймовірності” це влучання може означати остаточне виведення з ладу російського підводного човна “Ростов-на-Дону”.
“Йдеться не лише про масштаб пожежі, які охопила сухий док, де він знаходився разом із ВДК “Минск”, а й про те, що для ураження, скоріш за все, було застосовано крилаті ракети типу Storm Shadow”, – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Український ракетний удар по Севастополю: з’явилися світлини розбитого російського корабля
Ці ракети мають бойову частину вагою 450 кг, яка складається з двох окремих частин. Перша – провідний кумулятивний заряд, який утворює у перешкоді отвір, в який вже влітає основна уламково-фугасна бойова частина.
“Таким чином при ураженні підводного човна чи будь-якого іншого корабля вибух проходить у середині корпусу. Це вже означає критичні пошкодження. А у випадку із масштабною пожежею, яка охопила обидва кораблі, йдеться про критичні наслідки, бо кораблі просто вигорають зсередини, а через високу температуру плавляться переборки”, – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, що сьогодні вночі, 13 вересня, у Севастополі крилаті ракети влучили в судноремонтний завод. Згодом окупаційна “влада” Криму заявила про атаку ЗСУ.
Згодом у Повітряних силах України визнали, що нічна “бавовна” у Сімферополі – робота ЗСУ.
Читайте також: ВМС України підбили проміжні підсумки операцій у Чорному морі: п’ять десантних кораблів РФ вийшли з ладу