Совсун про турнікети
Фото: Інна Совсун/Facebook

Впродовж 2023 року Командування медичних сил не закупило жодної медичної аптечки, а 25% турнікетів, які є в українському війську, вироблені невідомими компаніями і можуть бути неналежної якості.

Як повідомила народна депутатка від партії “Голос” Інна Совсун, про це йшлося на засіданні комітету ВР з питань нацбезпеки й оборони.

За її словами, командувач Медичних сил ЗСУ Тетяна Остащенко прозвітувала, що 55% турнікетів в ЗСУ – це CAT, SOF-T, SAM XT, TMT. Ще 25% – українські турнікети “Січ”. Решта 25% – “неперевіреної якості, виробництва інших компаній”.

Читайте також: Волонтерка Ярова розповіла про деталі закупівлі зимової форми для ЗСУ

“Чверть турнікетів на руках у військових, – незрозумілої якості. Можуть спрацювати, а можуть – не спрацювати. Кожен четвертий турнікет”, – прокоментувала Совсун.

Звідки взялися сумнівні турнікети

У Командуванні медичних сил не змогли відповісти, звідки саме у військових турнікети сумнівної якості – від Командування чи від волонтерів. Совсун думає, що до загальної статистики включили в тому числі і турнікети від волонтерів.

“Пів комітету послухали звіт Остащенко і сказали, що немає ніяких проблем. Немає стандартів турнікетів – і проблем немає. А немає розуміння, скільки турнікетів потрібно? – Теж не біда, ніхто ж не скаржиться! Тільки волонтери скаржаться. Бо вони з ніг падають, кошти збирати все важче, а кількість запитів на турнікети від частин лише росте. Іде десятий рік війни”, – прокоментувала Совсун.

Нагадаємо, що 23 серпня відбулося засідання антикорупційного комітету за участі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Підіймалося питання закупівлі курток для ЗСУ за завищеною ціною, однак міністр оборони Олексій Резніков його проігнорував.

Подібні

Харківські прикордонники знищили техніку та укриття ворога. ВІДЕО

Аеророзвідники Харківського прикордонного загону Держприкордонслужби, які є частиною Сил оборони України, продовжують…

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової

Впродовж осені 2024 року РФ атакувала Україну понад 6 тис. ракет і безпілотників

Це учетверо більше, ніж за всю осінь 2023 року

В СБУ розповіли подробиці спецоперації у Криму: морські дрони вступили у бій з вертольотами РФ

Українські дрони “Sea Baby” мають тепер крупнокаліберні кулемети із балістичними програмами автоматичного наведення