МЗС про громадян України в Ізраїлі
Фото: jewishagency.org

Україна, на рівні вищого політичного керівництва, розглядає призупинення дії безвізового режиму з Ізраїлем. Серед причин: зростання відмов у вʼїзді в Ізраїль українцям, а також неможливість гарантій безпеки для паломників до Умані.

Про це заявив посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук в інтервʼю Радіо Свобода.

Він розповів, що на прийдешній єврейський Новий рік Рош га-Шана до Умані, попри попередження про небезпеку, мають приїхати не менш як 20 тис. паломників хасидів.

Рош га-Шана – юдейський Новий рік, який святкують два дні поспіль в молодик осіннього місяця за єврейським календарем. Цьогоріч він святкується з 15 вересня. З цього дня розпочинається відлік днів нового єврейського року.

“Національна поліція, ДСНС, інші державні органи, прикордонники мусять залучати суттєву кількість своїх сил для того, щоб забезпечити порядок і безпеку. Крім того, ми говоримо, що ми не можемо забезпечити безпеку від ракет і дронів, оскільки нам, вибачте, не вистачає забезпечення безпеки своїх міст”, – пояснив Корнійчук.

Читайте також: Макрон закликав Ізраїль активніше допомагати Україні

Він наголосив, що українська сторона у діалозі з ізраїльським урядом говорить про це відкрито. Посол наголосив, що йдеться про співпрацю “саме в питаннях захисту цивільного населення в глибокому тилу”.

“Посольство наполягає на тому, що якщо ви з якихось причин не хочете виділяти засоби ППО, продавати їх для того, щоб захистити цивільних українських громадян, можливо, ви захочете захистити своїх? Це логічно”, – зазначив Корнійчук.

Скасування чи призупинення

Дипломат також наголосив, що наразі не йдеться про скасування безвізу з Ізраїлем. Наразі є потреба у призупиненні.

“Тобто міжурядову угоду ніхто не збирався скасовувати, але другий фактор, крім Умані: на жаль, збільшилася кількість наших громадян, яких депортують. Виглядає це, на жаль, дуже ганебно, і посольство тут зробити нічого не може”, — поінформував дипломат.

Читайте також: Ізраїльські інвестори побудують в Бучі сучасний спорткомплекс з басейнами і спа

Відмови у в’їзді для українців

У будь-якого громадянина, який приїхав до Ізраїлю з українським паспортом, відбирають документ, змушують очікувати на співбесіду в окремій кімнаті мінімум 5-10 годин, і потім 10% громадян України розвертають і депортують без пояснення причин. Посол України підкреслив, що минулого року статистика відмов у вʼїзді була 2-4%, і цього року вона зросла до 10%.

“Я підтверджую, що занепокоєння є, що розглядається питання вищим політичним керівництвом. Це рішення не МЗС і не Міністерства внутрішніх справ. Це рішення вищого політичного керівництва країни”, — зазначив Корнійчук.

Читайте також: Ізраїль відмовився надати Україні “Залізний купол”: у чому причина

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу пояснив, чому його країна не передає Україні озброєння. За його словами, є побоювання, що воно може потрапити до рук Ірану.

Подібні

Центр Запоріжжя у руїнах після удару РФ: троє людей загинули і 14 поранені

Внаслідок обстрілу Запоріжжя відомо про 3 загиблих та 14 поранених. Нині одна…

Cтало відомо, скільки українських АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після обстрілів РФ

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться…

У країнах НАТО визначилися з системами ППО, які можуть передати Україні якнайшвидше

Міністри закордонних справ країн НАТО визначили системи ППО, які можуть передати Україні у короткі…

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому