Саміт "Великої сімки"
Фото: Офіційний сайт G7

Посли “Великої сімки” наголосили на важливості використання результатів децентралізації. Лідери переконані, що саме це допоможе успішному відновленню України.

Про це повідомляють на сторінці “Великої сімки” у Twitter.

Посли держав “Великої сімки” провели зустріч із представниками Асоціації міст України. Лідери G7 ознайомилися з їхніми бачення щодо участі місцевих органів самоврядування у відбудові, плануванні та реалізації українських реформ.

“Успішна та інклюзивна реконструкція України буде включати співпрацю з обраними на місцях посадовими особами й спиратиметься на позитивні результати важливих реформ децентралізації в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що у червні Європейський парламент ухвалив резолюцію з назвою “Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство”. У ній українських Уряд закликали й надалі зміцнювати місцеве самоврядування та впроваджувати успішну реформи децентралізації в загальну архітектуру відновлення й реконструкції, зокрема, шляхом надання місцевим органам “помітної ролі в прийнятті рішень” щодо відповідних проєктів. 

У контексті резолюції Європарламенту й сигналу G7 слід розуміти, що успіх євроатлантичної інтеграції України безпосередньо залежить, зокрема, від продовження реформи децентралізації. Це важливий сигнал на тлі безперервного тиску центральної влади на місцеве самоврядування в Україні. 

Що відомо про скандал з місцевим самоврядуванням

Нагадаємо, торік Асоціація міст України назвала рішення про відсторонення від посади мера Чернігова Владислава Атрошенка “безпрецедентним випадком в історії незалежної України, в історії українського самоврядування”. Депутати Чернігівської міської ради ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського після рішення суду про усунення від посади мера Атрошенка. У зверненні вони закликали “зупинити знищення місцевого самоврядування”.

Мер Києва Віталій Кличко неодноразово заявляв про тиск з боку Офісу президента і “Слуг народу”. Ще до повномасштабного вторгнення в КМДА постійно були перевірки і обшуки.

Ці історії припинилися з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Однак згодом тиск поновився. Минулого року був конфлікт на тлі “Пунктів незламності”, цього року, через роботу укриттів у Києві.

Подібні

США хочуть пом’якшити російські санкції та “заморозити” війну в Україні, — Bloomberg

США надали союзникам пропозиції, спрямовані на досягнення мирної угоди щодо України, включаючи…

Зеленський запевнив, що Україна не обговорюватиме території до припинення вогню

Стратегія спецпосланця США Віткоффа – небезпечна

Японія надаватиме Україні розвіддані зі своїх супутників: про що йдеться

Також Японія підтвердила обіцянку надати 1 млрд доларів підтримки

Російські окупанти вивезли з Херсона близько 360 тис. архівних документів: в ГУР розповіли деталі

Всього з 2014 року під контролем РФ опинилося понад 5 мільйонів документів