Начальник Головного управління Міністерства оборони України Кирило Буданов визнав, що народний депутат Євгеній Шевченко вів таємні переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Він робив це на прохання українських спецслужб.
Про це Буданов розповів в інтерв’ю для програми “Різні люди”.
Керівник розвідуправління зазначив, що вже досить довго з Білорусі “нічого не летить”. Це результат “комплексних дій різних українських сил”.
Буданов вважає, що Путін уже втратив надію втягнути Лукашенка у війну проти України.
“Лукашенко – подобається він нам чи ні, він не ідіот. І повторення ситуації, яка сталася 24.02.2022, він сам – перший, хто хоче не допустити. Насправді і тоді його думку не особливо враховували, але він зробив висновки, як я бачу, як всі ми бачимо”, – сказав керівник військової розвідки України.
Начальник ГУР також зазначив, що комунікація з Лукашенком велася “всіма можливими шляхами”.
“Ми задіювали всі наші можливі шляхи комунікації, всі змоги, які в нас були. Навіть задіювали народного депутата одного – це теж правда. Заради того, щоб не допустити втягування Білорусі в цю війну. І коли відбулося витіснення і втеча російської армії – не допустити повторних спроб заходу з території Білорусі в Україну або спроб нанесення ударів. Як показав час, станом на зараз цього вдалося досягти”, – прокоментував Буданов.
Яка роль Шевченка
Очільник ГУР уточнив, що зазначеним депутатом був Євген Шевченко. Два роки тому його виключили з фракції “Слуга народу” за прояви симпатії до білоруського диктатора.
“Ну, всі розуміють, це пан Шевченко, Євгеній. Ми користуємося можливість його комунікації, його зв’язками. В принципі, ніколи це сильно не приховували. Він є ефективним у цьому процесі. Пан Шевченко доволі давно допомагає нам, давайте так це назвемо. І жодного разу не відмовляв, коли ми зверталися з певними проханнями до нього”, – прокоментував він.
Білорусь у війні РФ проти України
26 січня ПАРЄ ухвалила рішення про створення спеціального трибуналу проти Росії та Білорусі за військову агресію.
Наприкінці квітня Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка стосується примусової депортації українських дітей та дорослих в Росію. Її у документі назвали геноцидом.
Читайте також: Лукашенко “злив” військовий потенціал Кремлю: ISW пояснює, чому Білорусь не може напасти на Україну
У резолюції Парламентська Асамблея вітає рішення Міжнародного Кримінального Суду щодо ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна, та уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової. А самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко визнаний причетним до геноциду українців.
Читайте також: Лукашенко заявив, що у Білорусі можуть розмістити й стратегічну ядерну зброю РФ