парламентські вибори в 2023 році
Фото: Олександр Корнієнко/Facebook

Офіс президента має вирішальну думку, виходячи з Конституції, в якій написано, що президент підписує закон або не підписує.

Про це заявив віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко в інтерв’ю “Українській правді”, відповідаючи на питання, наскільки парламент залишається зараз самостійним в ухваленні рішень.

Політична роль парламенту в умовах війни

“Офіс президента має вирішальну думку, виходячи з Конституції, в якій написано, що президент підписує закон або не підписує. Звичайно, ми працюємо однією командою, ми цього ніколи не приховували. І казати, що є всередині парламенту якась опозиція до лінії політичного лідера нашої країни під час війни – не думаю, що це ефективний підхід”, – заявив Корнієнко.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

За його словами, але дискусії є, і вони так само є і з Офісом. Тому що є різні погляди на вирішення одних і тих самих проблем. 

“Офіс завжди бачить більш глобальні ризики, системні, з точки зору тих самих наших міжнародних зобов’язань. Президент кілька разів повертав закони, саме спираючись на пропозиції міжнародних колег: “Ви тут ухвалили, але ми таке з колегами міжнародними не узгоджували, це щось зовсім інше. Треба шукати компроміс, інший підхід”, – додав він. 

Читайте також: Корнієнко спрогнозував, чи є політичне майбутнє у вихідців з ОПЗЖ

Відповідаючи на питання журналіста, чи можна сказати, що є певний тиск на парламент з боку окремих членів команди з Офісу президента, віцеспікер Верховної Ради вважає, що є конструктивна розмова.

“На плечі жодного з нас не сидить ніхто з Офісу президента і не дає нам якихось операційних вказівок: “Зараз поставте це питання, потім – це. Потім підіть на перерву. Поверніться”.  Такого немає, такого не було ніколи в історії України. Тому що є якась взаємодія інституцій і розуміння, що ми робимо спільно одну загальну справу”, – зауважив Корнієнко.

Нагадаємо, протягом 2022 року в українській політиці відбулися зміни, на які безумовно вплинуло російське вторгнення. Політичні уподобання українців у 2022 році також змінилися кардинально.

Подібні

Митрополита УПЦ (МП) Онуфрія позбавили громадянства України

Він добровільно отримав громадянство РФ ще у 2002 році

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спецтрибуналу для Путіна

Як відомо, угоду нещодавно підписали Україна та Рада Європи

Суд арештував ексзаступника мера Харкова за підозрою у розкраданні коштів на фортифікаціях

Руденка підозрюють у заволодінні 5,4 мільйона гривень бюджетних коштів