Чалий про інтерв'ю Трампа про закінчення війни
Фото: Валерій Чалий\Facebook

Експосол України у США (2015-2019 років) Валерій Чалий вважає, що держава має сформувати систему інформування в умовах воєнного стану і не формувати політичну цензуру.

Про це він сказав під час форуму “Інформаційний фронт України: Вінниччина”.

Чому потрібно ставитися до закордонних ЗМІ критично

Чалий акцентував увагу на тому, що українські споживачі інформації мають критично ставитися до повідомлень закордонних ЗМІ. “Читаючи заголовки закордонних ЗМІ ми маємо не все сприймати на віру, адже навіть світові інформаційні агентства в “тумані війни” не можуть перевіряти інформацію. Як приклад, агентство Reuters оприлюднило інформацію про звільнення Нової Каховки через вісім хвилин, після того, як її поширили в мережах. А потім нам, українцям, довелося спростовувати цю недостовірну інформацію”, – додав він.

Також Чалий навів приклад з інформацією про додаткову мобілізацію в Україні після повідомлення про те, що у Білорусі буде розміщена російська ядерна зброя.

“Перша реакція, яка пішла в наші ЗМІ через закордонні: створення бригад на кордоні з Білоруссю, додаткова мобілізація. Друге повідомлення прийшло від представника влади про те, що ніякої мобілізації не буде”, – зазначив Чалий.

Валерій Чалий
Валерій Чалий на форумі “Інформаційний фронт України: Вінниччина”

Також Чалий зазначив, що під час воєнного стану потрібна воєнна цензура.

“До журналістів потрібно в останню чергу з претензіями виходити, перш за все потрібно відкалібрувати державну систему інформування в умовах воєнного стану. Система “one voice”, коли всі спікери казали оду й ту ж позицію була у 2014 році, зараз схема відрізняється. Можливо, вона спрацювала у перші тижні вторгнення, коли вважалося за потрібне, щоб не було паніки в країні, коли країна мобілізована, думає оптимістично про перемогу. Зараз прийшов інший момент, кульмінація на фронті, потрібно говорити по-дорослому з народом і з журналістами. Не потрібно ділити журналістів на “допущених і недопущених”, не треба використовувати заборонні заходи більше, ніж це потрібно. Має бути воєнна цензура, а політична цензура не замінить її. Воєнну цензуру потрібно вводити, а політичну – ні в якому разі. Не можна ділити журналістів на правильних і не правильних, когось пускати, когось не пускати. Це не питання військових — визначати, як формувати інформаційну політику. Це питання влади. І єдиний марафон цю історію не заміняє. А на зовні він взагалі ж не працює, немає там єдиного марафону”, – підкреслив Чалий.

Валерій Чалий на форумі “Інформаційний фронт України: Вінниччина”

Він підкреслив, що зараз в інформаційному просторі західних країн надважлива тема — продовження допомоги Україні.

“Президент саме про це говорить і акцентує увагу, якщо це не зробити, наслідки будуть набагато гірші, війна затягнеться. Має бути така допомога від наших партнерів, щоб цього року вирішити питання деокупації України”, – наголосив Чалий і нагадав, що також треба говорити про гарантії безпеки для України після війни, тому що без цього не буде відбудови і інвестування.

Чому для України є важливим Африканський регіон

Чалий зазначив, що зараз росіяни проводять свою інформаційну політику і пропаганду в африканських країнах, Україна також має бути там представлена і доносити правду.

“Голос кожної країни нам дуже потрібний. Тому ми (Український кризовий медіацентр, який очолює Чалий, – ред.) зробили проєкт з 9 африканськими країнами. Будемо у червні-липні привозити журналістів з цих країн, покажемо їм все, у державних установах їм розкажуть реальну ситуацію. Вони ж не знають базових речей. Ми думаємо, що про Україну в Африці все відомо, ні, нічого не відомо. Наша сила, що у нас є правда” – зазначив Чалий.

На його думку, системна робота з африканськими журналістами, дуже допоможе Україні поширювати правдиву інформацію.

Подібні

Швеція виділить Україні майже 600 млн грн на посилення кібербезпеки

Кошти спрямують на оновлення ІТ-інфраструктури, посилення захисту та навчання працівників держустанов

“Містер президент, ваша політика щодо Росії не працює”: республіканець Бейкон закликав озброїти Україну “до зубів”

“Нинішня стратегія президента США щодо Москви не є правильною”

Гетманцев пояснив, чому виступає за декриміналізацію діяльності моделей OnlyFans

“Бути чесними перед собою не можна наполовину. Все інше – лицемірство. Я – за декриміналізацію”

Трамп заявив, що США розглянуть питання передачі ракет до систем ППО Patriot для України

За його словами, ракети до систем ППО Patriot наразі необхідні Україні для оборони