військові ЛГБТ
На фото військові, ЛГБТ-пара Павло та Владислав, які обороняють Донеччину

Раді церков, яка виступила проти законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств“, нагадали про 35 статтю Конституції — “Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви”.

Про це нагадала авторка законопроєкту народна депутатка Ірина Совсун.

“Рада церков виступила проти атаки на шлюб і сім’ю, якою начебто є наш законопроєкт № 9103. Дуже тішуся, що Рада церков згадала Конституцію. Хочу нагадати ще одну її статтю — 35 “Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви”, – зазначила Совсун.

Вона також підкреслила, що було б дивно, якби депутати писали законопроєкти про зміни в процесі вінчання, причастя чи хрещення.

“Так само дивно, що Рада церков намагається впливати на формування нового інституту, який є принципово світським, і до церкви не має жодного стосунку. Законопроєкт № 9103 не має стосунку до шлюбу, він про реєстровані партнерства — створення нового інституту для всіх, хто не хоче чи не може взяти шлюб: одностатевих та різностатевих пар, військових та цивільних”, – підкреслила Совсун.

Також вона зазначила, що питання опіки чи усиновлення дітей не внесене в законопроєкт № 9103 взагалі.

Совсун вкотре нагадала, що частина ЛГБТ українців та українок воює в лавах Збройних сил. “І завдяки ним ми можемо вести дискусії з Радою церков у сонячному весняному, відносно мирному Києві. Бо за нас проливають кров українські військові. І за мене, і за Раду церков”, – звернулася вона.

Совсун зазначила, що у західних країнах церква еволюціонує разом із суспільством.

“У світі є чимало негомофобних церков, наприклад, Католицька церква Німеччини. А деякі підтримують одностатеві шлюби: Церква Швеції, Євангелічна церква Німеччини, Євангелічна лютеранська церква в Америці, Англіканська церква Канади та інші. Релігія не має йти в пакеті з гомофобією, скрєпами та ненавистю. Це російський наратив, що насаджувався нам десятиліттями”, – написала Совсун.

Інститут реєстрованих партнерств: що це означає

14 березня стало відомо, що законопроєкт про реєстровані партнерства для одностатевих та різностатевих пар зареєстрований у Верховній Раді. Він отримав номер 9103.

До співавторства долучилися 17 депутатів з фракцій Голос та Слуга Народу.

Совсун розповідала, що над законопроєктом вона з командою спільно з ГО ЛГБТ військові за рівні права та Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA працювали 9 місяців.

Реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Якщо законопроєкт стане законом, ЛГБТ військові і їхні партнери можуть вирішити низку проблем, з якими вони зараз стикаються через те, що в Україні неможна зареєструвати партнерство.

Подібні

Рютте розкритикував країни НАТО за недостатні витрати на військові бюджети: Україна витрачає удесятеро більше

“Свобода не приходить безкоштовно”

Кремль побив власний рекорд витрат на війну в Україні: нині вона коштує РФ майже $20 мільйонів на годину

За один квартал на армію було витрачено майже три річні бюджети всієї системи вищої освіти РФ

Шмигаль анонсував цифровізацію нових послуг для військових: про що йдеться

В Україні продовжують цифровізацію послуг для діючих і колишніх військовослужбовців та їхніх…

ОСУВ “Хортиця” прокоментувало інформацію про оточення Успенівки на Донеччині

Стало відомо, що українські військові знаходяться на межі оперативного оточення в районі…