Народна депутатка фракції “Голос” Ірина Совсун подала на реєстрацію у парламент законопроєкт про реєстровані партнерства.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook і додала, що тепер у колег-депутатів є 5 днів, щоб підписати його.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Вона навела приклади проблем, з якими військові і їхні партнери стикаються через те, що в Україні неможна зареєструвати партнерство. Вони описані на сторінці Військові ЛГБТ та наші союзники Ukrainian LGBT Soldiers and our Allies.
- Мого друга військового не пускають до його хлопця в реанімацію, адже вони не родичі.
- Якщо по якийсь причині я захочу переписати своє майно на свого партнера, я цього зробити не зможу, бо він мені ніким не являється!
- Мій коханий хлопець – військовослужбовець за контрактом. Майже три місяці ми не бачили один одного, обмежуємось “сухими” повідомленнями, оскільки зв’язку нормального у нас не має. Сумую за ним сильно і хвилююсь… Думаю про нього кожної хвилини. Кохаю. Після нашої перемоги планую освідчитись. Почнемо писати нову сторінку у наших відносинах.
- Зараз для мене дуже актуальна легалізація одностатевих стосунків, бо якщо я повернусь додому 200, то мій партнер не зможе навіть мене поховати.
“На фото ЛГБТ-пара Павло та Владислав, вони обидва захищають нас на Донеччині. Нещодавно Владислав доєднався до ЗСУ, щоб бути ближче до свого коханого”, – написала Совсун.
“ССО, тероборона, Правий сектор, Нацгвардія, зенітно-ракетні війська, аеророзвідка, парамедики. У різних підрозділах, видах та родах військ Україну захищають ЛГБТ українці та українки. Щодня ризикують своїм життя та здоров’ям на рівні з іншими. Тисячі історій. Тисячі голосів. Тисячі доль”, – додала вона.
Совсун розповіла, що над законопроєктом вона з командою спільно з ГО ЛГБТ військові за рівні права та Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA працювали 9 місяців.
Реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.
“Я могла б сказати, що цього від нас вимагають західні союзники — і це правда, вимагають. Та мене спонукало зареєструвати законопроєкт інше — я бачуся, я говорю з ЛГБТ військовими, я чую про їхні проблеми. Я переконана, що як суспільство, ми маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших”, – зазначила Совсун.