Єврокомісія хоче представити країнам-членам план щодо забезпечення постачання боєприпасів Україні і поповнення запасів в країнах ЄС.
Проєкт документа є у розпорядженні Spiegel.
Повідомляється, що план складається з трьох компонентів. Один з них передбачає “негайне збільшення постачання боєприпасів”, зокрема 155-мм артилерійських снарядів, в Україну.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
“Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель незабаром запропонує додатковий пакет підтримки на суму 1 мільярд євро для постачання боєприпасів, насамперед 155-мм снарядів”, – зазначає видання.
Другий компонент передбачає спільну закупівлю 155-мм боєприпасів Європейським оборонним агентством EDA “з метою заповнення прогалин у запасах країн ЄС і забезпечення постачання України в довгостроковій перспективі”.
“Третій компонент покликаний забезпечити довгострокове збільшення європейських потужностей з виробництва боєприпасів з урахуванням зміни безпекової ситуації”, – йдеться у матеріалі.
Повідомляється, що країни-члени ЄС і Україна “повинні звести докупи свої потреби, щоб розмістити масове замовлення і дати промисловості чіткий сигнал про попит”.
“На думку Єврокомісії, тільки якщо промисловість буде впевнена, що такий попит існує, вона буде готова збільшити свої виробничі потужності в довгостроковій перспективі”, – йдеться у матеріалі.
Також Єврокомісія сподівається, що спільне замовлення призведе до зниження цін.
Наразі 25 з 27 країн ЄС і Норвегія вже висловили зацікавленість в участі в проєкті, який триватиме сім років.
“Єврокомісія бачить себе більше в ролі посередника і організатора, наприклад, виявляючи прогалини у виробничих потужностях і допомагаючи із закупівлями. Реальну відповідальність за виробництво покладено на промисловість та уряди країн ЄС”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що на початку наступного тижня в Стокгольмі міністри оборони країн ЄС мають обговорити пропозиції на неформальній зустрічі.
“Рішення можуть бути прийняті вже на наступному саміті глав держав і урядів наприкінці березня”, – зазначають у виданні.
Раніше повідомлялося, що у болгарському місті Костенець після 35 років простою роботу відновив завод із виробництва боєприпасів. Там виготовлятимуть снаряди калібру 122 мм виготовлятимуть для ЗСУ. Крім того, останнім часом значно збільшив інтенсивність виробництва державний снарядний завод ВМЗ, що у містечку Сопот.
“Люксембург постачає Україні зброю, яку виготовляють у Чехії. Брокери з готівкою зі США прочісують заводи в Боснії і Герцеговині, Сербії та Румунії в пошуках снарядів. А Британія сформувала секретну оперативну групу для озброєння України”, — пише NYT.