Вищі чиновники з нагляду, відповідальні за відстеження військової та економічної допомоги США Україні заявили, що будуть наполягати на розгортанні аудиторів і слідчих безпосередньо в зоні бойових дій в Україні.
Їх хочуть направити для посилення моніторингу в міру того, як розширюється масштаб і обсяг американської допомоги Україні, повідомляє WSJ.
Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку заявили в спільному інтерв’ю, що наразі їм вдавалося виконувати критично важливі наглядові завдання дистанційно, використовуючи персонал у Вашингтоні, Польщі та Німеччині.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Але після поїздки тріо до Києва наприкінці січня вони заявили, що будуть наполягати, щоб деякі зі 177 аудиторів і слідчих, які перевіряють допомогу Україні, прибули в Україну. Адміністрація Байдена обмежила кількість урядового персоналу в посольстві США в Києві з міркувань безпеки.
«Я вважаю, що ми були такими ж креативними і, знаєте, нестандартними, налаштованими на майбутнє з оглядом, який нам вдалося досягти досі. Але для справжнього всеосяжного, надійного нагляду це неможливо здійснити дистанційно», – сказала Ніколь Ангарелла , виконувач обов’язків заступника генерального інспектора USAID. «Чим ближче ми будемо, тим більш комплексним буде нагляд».
Ці троє посадовців відповідають, серед іншого, за те, щоб американська зброя не перенаправлялася, кошти платників податків не виводилися та щоб програми допомоги працювали належним чином.
Загалом Сполучені Штати виділили 30 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена. З 2014 року Сполучені Штати виділили Україні понад 32 мільярди доларів на безпекову допомогу та понад 29,3 мільярда доларів з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Офіційні особи заявили, що поки що вони не отримували жодних повідомлень про серйозні шахрайства чи незаконні дії, пов’язані з допомогою США Україні.
Генеральні інспектори зазвичай працюють у фоновому режимі, видаючи звіти через місяці чи роки після того, як були витрачені кошти федерального уряду. Але масштаби допомоги Україні привертають до роботи трьох чиновників та їхніх команд незвичайну увагу.
“Це неймовірно великий обсяг допомоги, який надходить до одного уряду або для однієї мети» за “дуже короткий час”, – сказала Діана Шоу, заступник генерального інспектора Державного департаменту. “Будь-яке шахрайство, марнотратство, зловживання, які відвернуть це фінансування від цільового призначення, ризикують поставити під загрозу безперервний потік цієї допомоги”.
Нагадаємо, що США оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 2,175 мільярда доларів. До нього входять далекобійні снаряди GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb).