опитування про вибори під час війни
Фото: ВРЦіРО

У Польщі 81,6% українських респондентів заявили, що мають наміри проголосувати на загальнонаціональних українських виборах під час перебування за кордоном

Про це йдеться у рекомендації щодо реінтеграції українських біженців до суспільно-політичного життя України, зокрема перших повоєнних виборів на базі дослідження ОПОРИ “Медіаспоживання та громадська активність українців у Польщі”. Опитування проводилося у Польщі.

ОПОРА заявила, що провела перше дослідження щодо повоєнних виборів серед українців, які опинилися за кордоном у пошуках прихистку від російської агресії в Україні.

Більше половини потенційних учасників (56%) виборів готові витратити на участь стільки часу, скільки буде для цього потрібно. Від півтори години до 2+ годин готові витратити 11%, від 1 до 1.5 години — також 11%, від 30 хвилин до 1 години готові витрачати 6.5% і менш ніж пів години — 9% опитаних. Якщо вибори будуть організовані в звичайній (не електронній) формі, то респонденти все одно демонструють наміри взяти участь в голосуванні.

Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі

Більшість готові витратити навіть декілька днів та проїхати сотні кілометрів, щоб взяти участь у виборах.

“Прихильники особистого голосування сподіваються на відкриття достатньої кількості дільниць у Польщі, щоб уникнути великого натовпу. Під час глибинних інтерв’ю учасники неодноразово висловлювали острах через можливі черги перед консульствами, про що свідчить попередній досвід. Разом із тим, деякі переселенці відверто кажуть, що не зможуть дозволити собі значних витрат на участь у виборах через брак грошей, часу або за станом здоров’я”, – зазначає ОПОРА.

З приводу зручності різних форм участі у виборах думки потенційних учасників виборів розділилися — 27% хотіли б голосувати особисто шляхом відвідування дільниці закордонного округу в Польщі і 28% надають перевагу цифровому голосуванню з підтвердженням особистості.  А найбільш поширеною відповіддю було визнання обох форм однаково зручними – так вважають 42% переселенців, які планують взяти участь в голосуванні.

Платформою для онлайн-голосування називають мобільний застосунок “Дія”, тому що багато переселенців мають його та використовують як документи в Польщі.

“Хоча дехто висловлює занепокоєння у чесності проведення онлайн-виборів через можливі фальсифікації, втручання у голосування чи хакерські атаки”, – повідомляє ОПОРА.

Разом з тим, за даними дослідження, майже половина опитаних ОПОРОЮ українців у Польщі або зовсім не хочуть (28%) або дуже незначною мірою хотіли б  брати активну участь у діяльності будь-якої групи, яка займається політичними питаннями в Україні. Більш-менш таке бажання проявляють 22%. Ще нижче оцінки власної можливості брати активну участь у діяльності будь-якої групи, яка займається політичною діяльністю в Україні.

Подібні

Битва за Покровськ стане вершиною наступальної операції РФ у 2024 році, — Forbes

Росія наближається до Покровська і, ймовірно, готується до наступу. Наразі окупанти знаходяться…

ЗМІ назвали ім’я нового керівника “Нафтогазу” замість Чернишова

Наглядова рада НАК “Нафтогаз України” призначила виконувача обов’язків голови компанії замість Олексія…

Росія вдарила балістикою по Кривому Рогу: є загиблі, серед поранених – 6-річна дитина

Удар прийшовся по цивільній адмінбудівлі

Єрмак заявив, що Україна готова негайно провести вибори: одразу після встановлення миру

Він наголосив, що необхідні умови, що демократичний світ визнав ці вибори