Президент США Дональд Трамп, який обіцяв під час своєї передвиборчої кампанії покласти край війні в Україні протягом 24 годин після повернення до Білого дому, тепер “виявився затиснутим у реаліях політики великих держав”.
Про це йдеться у матеріалі The Hill.
“Колись Трамп вважав, що його особисті стосунки з Путіним у поєднанні з інстинктом укладача угод можуть призвести до припинення вогню. Але через шість місяців після початку нового терміну його мирні зусилля розгромлені. Росія продовжує наполягати на своїх територіальних амбіціях, а Україна, яку підтримує Захід, не виявляє особливого інтересу до серйозних поступок”, – зазначає автор матеріалу.
У публікації вказують, що замість прориву в Україні Трамп стикається “з трясовиною, що поглиблюється”.
“Іронія в цьому очевидна – президент, який обіцяв покласти край втягуванню Америки до “вічних війн”, тепер посилює участь США у війні, що відволікає увагу Америки від більш нагальних стратегічних викликів, зокрема від Китаю, який прагне витіснити США з позиції провідної світової держави”, – йдеться у публікації.
Схожість з Іраном
Автор матеріалу зазначає, що нова стратегія Трампа щодо України “має моторошну схожість із його політикою щодо Ірану”: тоді Трамп спробував бомбити Тегеран, щоб змусити його підкоритися, однак у результаті ще більше посилив ворожнечу та послабив вплив Сполучених Штатів.
“У меморандумі “Тимчасове стратегічне керівництво національної оборони”, підписаному главою Міноборони США Пітом Гегсетом, Китай названо “єдиною загрозою для Пентагону”. Війна в Україні, виснажуючи увагу, ресурси та можливості Америки, підриває це перебалансування”, – наголошує автор.
У публікації наголошують, що “Трамп має рацію, прагнучи припинити конфлікт”, але його підхід – ескалація поставок зброї з одночасною погрозою каральними санкціями тим, хто веде бізнес з Росією – навряд чи призведе до миру.
Читайте також: “Путін, твоя черга наближається, Трамп втомився”: сенатор Грем анонсував “жорсткі тарифи” проти країн, що купують нафту у РФ
“Навпаки, він ризикує затягнути війну, зміцнюючи переконання Києва, що Вашингтон залишається відданим військовому вирішенню”, – йдеться у публікації.
Санкції і ультиматуми
У матеріалі вказують, що фактично, погроза Трампа запровадити жорсткі санкції проти торгівельних партнерів Росії, не викликає довіри.
“Такі санкції спровокували б протистояння США з Китаєм, який щорічно торгує з Росією майже на $250 млрд, включаючи значний імпорт нафти та газу. Санкції проти Індії можуть перевернути стратегію Америки в Індо-Тихоокеанському регіоні, спрямовану на підтримку стабільного балансу сил. Справжній шлях до миру в Україні лежить не в дедлайнах чи ультиматумах, а в перспективній дипломатичній ініціативі, яка визнає законні інтереси всіх сторін, водночас прагнучи зберегти суверенітет України”, – йдеться у матеріалі.
Автор зазначає, що адміністрація Байдена зробила обмежені кроки в цьому напрямку, але Трамп, який стверджує, що він чудово укладає угоди, має можливість піти далі.
“Замість того, щоб намагатися нав’язати мир лише шляхом тиску, він повинен знайти способи залучити обидві сторони до столу переговорів – за допомогою переконливих стимулів та компромісів”, – йдеться у статті.
Читайте також: Делегації України та Росії зустрінуться цього тижня у Стамбулі, – ЗМІ