ціни на російську нафту
Фото: pexelstonywuphotography

Посли Європейського Союзу перебувають на етапі узгодження 18-го пакету санкцій проти Росії, який включатиме зниження граничної ціни на російську нафту до 47 доларів за барель, що на 15% нижче середньої ринкової ціни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

“Співрозмовники видання повідомили, що всі елементи пакета узгоджено, хоча одна держава-член все ще має технічне застереження щодо нового граничного значення”, – пише агентство.

Джерела кажуть, що очікують досягнення повної угоди в понеділок, 14 липня, перед зустріччю міністрів закордонних справ у Брюсселі, де можуть офіційно схвалити пакет.

“Також джерела повідомили, що вони домовилися про “динамічний механізм ціноутворення для обмеження цін” – йдеться у публікації.

Читайте також: У 18-му пакеті санкцій проти РФ Єврокомісія хоче запропонувати “плаваюче” обмеження цін на нафту, – Reuters

Нагадаємо, що 11 липня Єврокомісія запропонувала “плаваюче обмеження” цін на російську нафту, на 15% нижче середньої ринкової ціни на сиру нафту за попередні три місяці.

“Початкова ціна становитиме близько 47 доларів за барель, виходячи з середньої ціни російської сирої нафти за останні 22 тижні мінус 15%. Крім того, ціна буде переглядатися на основі середньої ціни на нафту кожні шість місяців замість запропонованих трьох місяців”, – повідомляють у публікації.

Також зазначається, що Словаччина, яка затримувала запропонований пакет заходів, все ще очікує запевнень від Єврокомісії щодо своїх занепокоєнь щодо планів поступового припинення поставок російського газу, але погодилася на нові заходи.

Нагадаємо, що 30 червня Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти Росії ще на пів року – до 31 січня 2026 року.  А перед тим Угорщина та Словаччина, які не підтримують новий 18-й пакет санкцій ЄС  проти РФ, заблокували його затвердження.

Подібні

У Кремлі відреагували на рішення ЄСПЛ щодо РФ та назвали їх “нікчемними”

Пєсков заявив, що Росія не збирається їх виконувати

Домбровскіс запевнив, що ЄС планує й надалі використовувати заморожені російські активи для України

Міністри економіки та фінансів розглядають різні варіанти механізмів подальшої підтримки України

Шмигаль, Свириденко та Галущенко: нардеп Железняк назвав дату кадрових змін в уряді

За його словами, попереду великі зміни та звільнення посадовців

У Держдепі розповіли, чому Рубіо зустрічався з Лавровим

США розчаровані відсутністю прогресу у вирішенні війни в Україні