У червні в Україні зафіксовано найвищу за останні три роки кількість жертв серед цивільних осіб.
Про це йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.
Відомо, що загинули 232 людини, а ще 1343 – отримали поранення. Згідно з новою доповіддю щодо захисту цивільних, ММПЛУ зазначає, що минулого місяця РФ здійснила вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, ніж в червні минулого року.
Зазначається, що практично жодна область України не була в безпеці, незалежно від віддаленості від лінії фронту. Адже цивільні особи загинули або були поранені щонайменше у 16 областях і в столиці.
“Цивільне населення по всій Україні зіштовхується з такими стражданнями, яких ми не бачили вже понад три роки. Збільшення кількості ракетних ударів дальнього радіуса дії та атак безпілотників принесла ще більше смертей і шкоди цивільному населенню у далеких від лінії фронту районах”, – зазначила голова ММПЛУ Даніель Белль.
Водночас липень не приніс полегшення. Адже багато українських міст знову зазнали хвиль ракетних ударів і атак безпілотників. Так, під сьогоднішнього нічного удару, 10 липня, спрямованого переважно на Київ, РФ застосувала 397 БпЛА типу “шахеді та дронів-приманок, а також 18 потужних ракет.
“Діти ночують не в ліжках, а в коридорах, підвалах чи ванних кімнатах, затуляючи вуха руками, щоб не чути звуки сирен і вибухів. Такий досвід залишає глибокі психологічні травми”, – наголосила Белль.
Аналітики звертають увагу, що статистика червня підтверджує загальну тенденцію до погіршення ситуації. Адже першій половині цього року загальна кількість загиблих і поранених цивільних становить 6754 особи, що на 54% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли було задокументовано 4381 жертву. Загалом за останні шість місяців кількість загиблих серед цивільного населення зросла на 17%, а поранених – на 64%.
Причиною негативних наслідків є застосування Росією потужних ракет дальнього радіуса дії та БпЛА та зростаюча кількість атак загалом. Також широкою проблемою є використання дронів ближнього радіуса дії, що призвело до фатальних наслідків для громад, розташованих поблизу лінії фронту.
“У багатьох регіонах щоденне життя зводиться до постійного пошуку укриття. Адже під час масованих обстрілів люди годинами залишаються в укриттях, а коли виходять, то часто бачать, що їхні домівки чи робочі місця пошкоджені або зруйновані повністю. Цей цикл пошуку укриття і зазнання втрат перетворився на сувору буденність для багатьох громад”, – додала Белль.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну ММПЛУ задокументувала щонайменше 13 тисяч 580 загиблих серед цивільного населення. Зокрема, 716 дітей, а також 34 тисячі 115 поранених цивільних, серед яких і 2 тисячі 173 дитини.
Нагадаємо, також в ООН фіксують різке зростання злочинів з боку РФ проти українських дітей. Відомо, що за рік окупанти вбили щонайменше 94 дитини.
Читайте також: Українські діти пережили руйнівний вплив війни, а їхні права були всюди утиснуті, — ООН
Також варто зазначити, що у ніч проти 10 липня армія РФ здійснила чергову масовану атаку на Україну. Удар був зосереджений на столиці. Так, у восьми районах Києва постраждала житлова, медична, освітня, торгівельна і транспортна інфраструктура. Також відомо про загиблих та поранених.
The New York Times пише, що РФ запускатиме по Україні понад 1000 дронів за одну атаку. Це може статися вже ближче до осені.
Читайте також: В ООН нарешті визнали, що теракт проти українських полонених в Оленівській колонії влаштувала Росія