Опитування показало, що 47% українців вважають, що за 10 років Україна, скоріш за все, буде зруйнованою і з великим дефіцитом людей. Ще у грудні 2024 року більшість українців бачили Україну успішною у ЄС.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного у травні-червні 2025 року.
“Було… запитання “Як ви бачите Україну через 10 років: процвітаючою країною Євросоюзу чи зруйнованою країною з великим відтоком людей?”. Ще під час опитувань у грудні 2024 року понад 57% вважало, що Україна через 10 років процвітатиме в ЄС. А уже станом на кінець травня – початок червня навпаки майже половина (було 28%, стало 47% – ред.) бачить Україну зруйнованою”, – розповів виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
В аналізі зазначено, що у порівняно з жовтнем 2022 року, коли у процвітання України вірили 88% опитаних і лише 5% бачили за 10 років руйнування і відтік людей, кількість песимістично налаштованих українців зросла у 9 разів.
Читайте також: Майже 70% українців прямо зараз готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО, – опитування
“З жовтня 2022 року кількість позитивно налаштованих українців з кожним новим опитуванням продовжувала знижуватися. Однак станом на червень кількість тих, хто вірить у процвітання України через 10 років все ж залишається досить високою – 43%”, – йдеться в аналізі.
Зазначають, що останнє зростання негативних очікувань українців пов’язане з тим, що наприкінці 2024 року частина українців ще вірили у те, що новообраний президент США Дональд Трамп дотримається обіцянки і зупинить війну. Однак ці сподівання не справдилися.
Єднання України
Попри це соціологи зафіксували, що українці досі проти поступок територіями і вважають, що Україна скоріше рухається до єднання, ніж до розколу.
“Було логічно очікувати, що після “жорсткої посадки” від Трампа відбудеться певний морально-психологічний спад в українців. Але навіть за таких умов наші опитування показують, що все одно абсолютна більшість українців – проти варіантів завершення війни на умовах, які виглядають як капітуляція”, – відзначив Грушецький.
Він анонсував нове дослідження, з якого видно, що відчуття єднання в Українців трохи посилилось.
“Близько 60% опитаних вважають, що Україна рухається скоріше до єднання, ніж до розколу”, – підсумував Грушецький.
Читайте також: У Росії поменшало прихильників війни проти України, але рівень підтримки лишається досить високим, – опитування