У Брюсселі 20 травня триває засідання Ради ЄС на рівні міністрів оборони. Головною темою є подальша допомога Україні та зміцнення оборонних можливостей Європи.
Про це перед початком зустрічі повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, передає “ЄП”.
“Враховуючи останні події, підтримка України є пріоритетом. Я глибоко переконаний, що зараз ще важливіше, ніж будь-коли, забезпечити Україні сталу і активну підтримку. Сьогодні ми обговоримо, які конкретні кроки будемо робити, і – це буде друга частина дискусії – як ми можемо посилити європейські оборонні спроможності”, – наголосив міністр.
Зазначається, що ключовим пунктом консультацій є ініціатива Високої представниці ЄС Каї Каллас щодо передачі Україні 2 мільйонів артилерійських снарядів у 2024 році. Пісторіус підтвердив, що Німеччина “відіграватиме у цьому значну роль”.
У другій частині зустрічі обговорюється зміцнення європейської обороноздатності. Пісторіус закликав держави-члени ЄС переходити до спільної оцінки потреб і координації дій.
“Лише тоді ми зможемо справді разом організовувати навчання, обслуговування, виготовлення боєприпасів, логістику. І всім відомо, що якщо об’єднувати ресурси і ухвалювати рішення разом – можна робити більше за ті самі гроші, ніж коли кожен сам на сам”.
Німецький міністр запропонував, щоб країни-члени “відповідали за конкретні напрямки згідно зі своєю експертизою”. Німеччина, за його словами, готова зосередитися не лише на протиповітряній обороні, але й на наземних і морських системах.
Санкції проти РФ
Як повідомляє Укрінформ, Каллас оголосила, що ЄС сьогодні погодить 17-й пакет санкцій проти Росії та працюватиме над наступним для тиску на РФ.
“Спочатку – про Україну. Важливо, що ми всі сказали, – всі 27 країн, – що має бути повне та безумовне припинення вогню. Україна вже погодилася на це більш ніж 60 днів тому. Ми вирішили, – якщо Росія не погодиться на це, – що ми й бачили вчора, – ми застосуємо більше тиску. Тож, ми погодимо 17-й пакет санкцій сьогодні”, – заявила вона.
Каллас також зазначила, що Європа продовжує працювати над наступним “потужним пакетом санкцій” для більшого тиску на Росію.
Читайте також: У Європі неприємно вражені заявами Трампа після розмови із Путіним, – Financial Times
Нагадаємо, що після розмови з російським диктатором Володимиром Путіним, президент США Дональд Трамп заявив, що санкцій проти РФ він не вводитиме, оскільки “є шанс щось зробити”, а посилення санкцій “може зробити гірше”.